CTE
2. 3.
09:00

Martin Piecha hodnotí poslední zápas a první polovinu sezony

Základní část sezony Krajské ligy mužů Moravskoslezského kraje dospěla minulým zápasem pro HC Wolves do své poloviny. Jak sobotní utkání s Horním Benešovem a také celou první polovinu sezony hodnotí trenér vlčí smečky Martin Piecha, se můžete dozvědět v našem krátkém rozhovoru.

🐺Poslední zápas se vyvíjel nejprve poměrně dobře, vysoko jste vedli. Nakonec ale soupeř vyrovnal a šlo se do prodloužení. Co se stalo?

Ano, zápas se v první části vyvíjel nad naše očekávání. Určitě jsme chtěli bodovat. To, že budeme po dvou třetinách vést 4:1, jsme ale asi nikdo nečekali. Naopak se závěrečnou částí nejsem vůbec spokojený. Soupeř dorovnal, v prodloužení jsme pak měli štěstí a dali gól.
🐺V prvních dvou třetinách jste dominovali. Co se změnilo oproti předchozím zápasům? V čem jste se zlepšili?
Řekl bych, že se kluci semkli. Zápas od zápasu je to lepší. Určitě nám také pomohl příchod Davida Pastora a Milana Mikulíka.
🐺S jakým hodnocením jsi šel za kluky do kabiny? Výhra za dva body, ale přesto s hořkostí ztráty vysokého vedení …
Byl jsem naštvaný, protože jsem samozřejmě po tom průběhu chtěl tři body. Klukům jsem za dva body poděkoval, poslední část zápasu jsem, ale hodnotil hodně negativně. Poslední třetinu jsme prohráli 3:0 a Kamil Pavlíček v brance nám vychytal k tomu několik gólových šancí soupeře.
🐺Po polovině základní části je tým na osmém místě v tabulce. Jak moc toto prozatímní umístění plní vaše očekávání?
Jsme na postupovém místě do play-off, což je samozřejmě fajn. Rozhodně jsme ale chtěli být v tabulce výš. Bohužel sestavu musíme stále trochu lepit, někteří kluci nechodí moc na tréninky. V několika zápasech jsme ztratili jisté tři body, to je samozřejmě škoda. Po posledních dvou zápasech to vypadá, že je vše na dobré cestě a začíná se dařit. Mohli bychom stoupat nahoru, ale také se musíme dívat dolů. Pořád tam samozřejmě jsou i ta dvě nepostupová místa, na která bychom rozhodně nechtěli spadnout.
🐺V našem posledním rozhovoru jsi mluvil o velkém množství nových hráčů v týmu. Jak si tým sedl?
Mladí to mají všechno před sebou, ale pokud nebudou makat na tréninku na sto procent, tak to prostě v zápase nemůže fungovat. Mladí jsou na ledě hlavně od toho, aby hru na ledě rozproudili, chodili do těla, byli nepříjemní. Momentálně jsou někteří ještě stále za očekáváními.
🐺Jací soupeři Vás ještě do Vánoc čekají?
Dva zápasy venku – v Orlové a v Krnově. Poslední zápas před Vánocemi pak bude doma proti Studénce. Takže zveme fanoušky, aby nás přišli podpořit, a doufáme v bodové zisky.