CTE
2. 3.
09:00

DVOJZÁPAS HC WOLVES

V neděli 26.9. jsme vyzvali na domácím ledě tým z HC Rožnov pod Radhoštěm, ačkoliv jsme měli zápas pěkně rozehraný nakonec jsme doma padli. První třetinu jsme byli jasně v převaze, bombardovali jsme hostující bránu, ale brankář hostí bránu zaklel a nepustil nic za svá záda. Kouzlo hostujícího brankáře bylo překonáno těsně před koncem první třetiny, kdy Daniel Procházka vyslal MARTINA PIECHU do samostatného nájezdu a Martin tuto nabídku využil s maximálním přehledem.

Hned na začátku druhé třetiny se podařilo hostům srovnat stav utkání, nicméně MARTIN PIECHA a MAREK HAAS vrátili vlkům dvou gólový náskok, takto slibně rozehraný zápas stačilo pouze udržet a dohrát, ale hosté šlápli do obrátek a postupně snižovali své manko. Tři rychlé góly v závěru třetí třetiny v domácí brance znamenal pro nás ztrátu tří bodů.

Hned o dva dny později, ve sváteční den, jsme ale vyzvali druhý tým a to HC Falcons Sokol Karviná. Od začátku jsme opět byli jasně lepší, dva góly kapitána TOMÁŠE FOLTYNA v první třetině znamenaly pohodu v kabině po první třetině. V druhé třetině jsme gól nepřidali, naopak soupeři se z přesilové hry podařilo snížit stav utkání na 2:1.

Třetí třetina bylo drama jak pro hráče, tak pro fanoušky. Fauly na obou stranách se trestaly vždy v přesilových hrách. První takovou přesilovou hru využil PAVEL MALYJUREK, který tečoval před bránou pobídku od Martina Piechy. Další přesilovou hru trestal MAREK HAAS ve spolupráci s Martinem Piechou, který poslal na Marka ukázkovou žabku před branku a Marek tyto střely umí plně využít. Ačkoliv jsme opět měli dvoubrankové vedení a možný klid na hokejkách, tak disciplína některých našich hráčů skončila až na trestné lavici, kde pro změnu trestali hosté a 9 minut před koncem bylo drama až do samotného závěru. Vlci si ale jednobrankový náskok pohlídali a doma zůstaly důležité 3 body.

Nutno vyzdvihnout výkon mladého brankáře Jakuba Nešpurka, který zvládl celý zápas, také závěrečný tlak hostů a pomohl nám k udržení zisku plného počtu bodů.

Celý zápas byl v režii Martina Piechy, který byl u všech domácích gólů (kromě jednoho).

Děkujeme všem za podporu v tomto náročném dvojzápasu.