Wolves má nového trenéra

Vedení HC Wolves přijal do svých řad nového trenéra, je ním Petr Ščurek starší, který doplní trenérské duo se Standou Symonem. Přinese tak na hráčskou lavici své poznatky, vlastní zkušenosti a svou znalost hokeje přenese také do tréninků Wolves, které povede společně s panem Symonem. Samozřejmě jako každého nového člena, jsme vyzpovídali i nového trenéra. 

Peťo, přejeme mnoho úspěchů, pevné nervy a úspěšnou sezónu. 

Svou premiéru trenéra Wolves jste si odbyl už na lavičce v Horním Benešově a vítězně ,jaké to bylo?

Od začátku to bylo zajímavé..:) Osobně jsem znal pouze tři hráče a realizační tým. Zbytek kluků pouze od vidění z turnaje v Novém Jičíně a setkáním na chodbě zimáku. Hráči hráli v pohodové náladě, plnili si své úkoly při hře. Myslím, že i osobně jsme si sedli a vzájemná spolupráce nás dovedla k vítězství.

V minulosti jste již hokejový tým trénoval, jak dlouhá doba to je?

Je to 8 let, co jsem pověsil píšťalku, brusle na hřebík a trenérskou licenci dal do šuplíku. Něco ve mě ale zůstalo.

A jaký je váš comeback, jak se cítíte znovu na bruslích a jako trenér?

Stát za zády a vést tyto kluky beru jako obrovskou výzvu. Na bruslích to bolí, mám pocit jako bych se učil znova bruslit…:)

Co říkáte na tým a jak si myslíte, že vás kluci přijali?

Tým je úžasný. Je poskládaný z osobností, kteří hráli nejvyšší soutěže, jak juniorské a někteří i seniorské. Od mala hokeji dali vše a dnes to úročí. Každý hráč vyniká v něčem a jako tým jsou celek. Je to parta kluků, kteří umí a chtějí. Do hry nedávají jen fyzický fond, ale i kus srdce. Jedou naplno a nedávají ani kousek ledu zadarmo. Proto i volba z mé strany, postavit se jim za záda. To nevím, jak mě kabina přijala, to je otázka spíše pro ně. Za sebe si myslím, že asi ano..:)

Jak probíhala domluva s vedením?

S Petrem Malířem jsme diskutovali pro a proti, již jsem se k hokeji nechtěl vracet. Kolem vrcholového hokeje jsem se pohyboval přes 20 let a hrneček přetekl. Nakonec jsem své rozhodnutí přehodnotil a nabídku spolupráce přijal. Ze strany vedení klubu bylo vše splněno, z mé strany udělám vše proto , abych důvěru nezklamal.

Trénujete loňské mistry, čeká vás těžký úkol?

Těžký úkol ano. Získat titul je těžké, ještě těžší je ho obhájit. Věřím klukům, vedení klubu, celému realizačnímu týmu, že to společně zvládneme. Nástupem do poloviny sezony to bude hodně zajímavé..:) a těžké. Beru to jako výzvu a věřím, že titul mistra ligy společně obhájíme.

Z pohledu trenéra, můžete nám prozradit jaká panuje nálada na střídačce?

Z prvního zápasu, který jsem vedl na střídačce panuje dobrá nálada. Hráči se povzbuzují, domlouvají. Budu rád, když to takto bude nadále. Nálada v kabině a pohoda lavičce se odráží v zápase.

Máte za sebou už pár tréninků s Wolves, máte nebo plánujete nějaké nové metody tréninků ?

Pár tréninku ano, zatím se rozkoukávám. Ve spolupráci, domluvou s vedením a kolegou trenérem Standou Symonem určitě pár věcí změníme. Byl jsem mile překvapen, jak hráči svou disciplínou a nasazením plní cvičení , i když se v tréninku něco nepovede. Tahají za jeden konec a to je důležité.

Wolves se celkem trápí v přesilovkách, plánujete s tím něco udělat?

Vždy je co zlepšovat, zaměříme se na přesilovky. Hra přesilovek kolikrát rozhoduje zápas. Je hodně těžké obelstít soupeře. Na obou stranách hrají zkušení hráči. Věřím, že týmovou spolupráci a přístupem ke hře, se budeme jen zlepšovat.

Jak se vám líbí, jak je klub vedený ?

Upřimně řečeno Petrovi Malířovi patří můj obdiv. Petr pro klub dělá první, poslední. Od finančního až po materiální vybavení. Podmínky které panují v klubu jsou jedny z nejlepších v této soutěži. Úžasné dresy, vybavení hráčů, hokejky, stejné oblečení, spolupráce s fan klubem ..Za mě osobně Petr pro těšínský mužský hokej udělal velký kus práce. Je to studnice nápadů, které se mu daří realizovat. Tam, kde ostatní odpočívají nebo si užívají se Petr pouští do bitvy o příspěvky, aby mohl zajistit profinancování chodu klubu. Jedná se sponzory, musí jezdit na jednání, kombinovat, být vždy ve střehu. Nejenom o materiální a finanční zajištění se Petr stará. Pečlivý výběr stávajících hráčů, ale i výhledy nových hráčů. Petrovi velký dík..!!! Zároveň s Petrem patří i velký obdiv realizačnímu týmu. Karlu Malířovi, Rudovi Trombíkovi, Standovi a Hance Symonovým, Simči Ježíškové ,dalším neviditelným a dobrovolným členům vedení , kteří tuto práci dělají ve svém volnu. Prostě jsem rád, že se mohu k těmto lidem přidat.

 Vzkázal by jste něco fanouškům? ????

 

Fanoušci jste skvělí, bubeníci hlasití , jste našim dalším hráčem. Jste prostě naši..!!! Děkujeme