OPUSTILA NÁS SPORTOVNÍ LEGENDA STANISLAV VINCOUR

Ve věku 87 let zemřela v neděli českotěšínská sportovní legenda, pan Stanislav Vincour.

Se svými dvěma bratry tvořil známé sportovní trio, celým srdcem skaut, autor mnoha článků a knihy Těšínské vzpomínky. V roce 1945 se stal členem skautského oddílu Oty Gavendy – Harryho, a v roce 1995 se účastnil expedice, která navštívila Jamboree v Drontenu, čímž si splnil svůj dávný sen.
Vedle skautingu byl Stanislav Vincour také nadšeným hokejistou, dobře hrál tenis a až do svých 80 let hrál veteránskou ligu stolního tenisu. Dlouhá léta pracoval pro Dům dětí a mládeže v Českém Těšíně a přes 40 let vedl kroužek stolního tenisu. Kromě řady skautských a jiných cen převzal v roce 2012 ocenění Osobnost roku města Český Těšín – za dlouholetý přínos ve sportovní činnosti.

Stanislav Vincour se také zapíše do historie novodobého českotěšínského mužského hokeje. Coby čestný host zahájil v sobotu 24. 9. 2016 historicky první utkání dnes úřadujících mistrů Krajské ligy mužů – HC Wolves. Tehdy Vlci nastoupili proti Rožnovu pod Radhoštěm a brali první vítězství po výhře 4:1. Pan Vincour byl velký bojovník, všestranný sportovec a nesmírně aktivní člověk se spoustou zájmů a aktivit. I přesto ale byl člověkem pokorným, vděčným a proto jej jeho okolí tolik obdivovalo. Věříme, že pokud někde nahoře existuje „sportovní ráj“, Stanislav Vincour už tam jistě prohání soupeře s hokejkou nebo pingpongovou raketou.

Zdroj: https://karvinsky.denik.cz/zpravy_region/zemrel-skaut-a-velky-sportovec-stanislav-vincour-20190930.html
Zdroj / foto: Archiv HC Wolves Český Těšín