PO ZÍSKÁNÍ TITULU MISTRA KLM HOKEJOVÉ MUŽSTVO HC WOLVES ČESKÝ TĚŠÍN ZAHAJUJE SEZÓNU

/Info měsíčník Těšínska, září 2019/ Je to tady! Hokejové srdce nejednoho fanouška jistě zaplesá při představě, že už jen pár dní nás dělí od zahájení nové hokejové sezóny na všech kvalitativních úrovních. A u fanoušků českotěšínských HC Wolves to určitě platí dvojnásob. Vždyť „jejich“ Wolves v minulé sezóně excelovali a krom zaslouženého vítězství celé Krajské ligy vybojovali v dodatečné baráži s jihočeským soupeřem HC Vajgar Jindřichův Hradec postup do 2. hokejové ligy. Hokejisté HC Wolves tak po třech sezónách od svého vzniku dokázali, že se vydali správným směrem.

Ohňostroje již dávno dohasly, fanouškům se opět vrátil ztracený hlas z nervy drásajících posledních zápasů a zlatý pohár pro vítěze Krajské ligy mužů v ledním hokeji zdobí útroby stadionu v Českém Těšíně. „A jaké že byly oslavy neskutečného úspěchu, kterého hokejisté Těšína dosáhli?“ ptám se.
„Oslavy byly bujaré, dlouhé a bylo jich několik.“ Přiznává s úsměvem Petr Malíř, majitel klubu HC Wolves a hráč s číslem 9 na dresu. „Krom samotného týmu jsme titul i možnost postupu do druhé ligy samozřejmě oslavili i s našimi fanoušky a atmosféra byla naprosto dokonalá. Chtěli jsme ukázat celému regionu, že mužský hokej prostě do Českého Těšína patří. Obzvlášť po více než padesáti letech od jeho ukončení jsme byli samozřejmě bedlivě sledováni snad všemi Těšíňáky. Nebyly to vždycky pozitivní reakce a důvěra, která nás provázely po uplynulé tři sezóny. Ale o to více obdivuhodný je nakonec výsledek, který kluci dokázali předvést.“ skromně uzavírá Petr Malíř.

Nová sezóna. Změní se „vítězný“ tým?

Asi největší změnou, která však nebyla již delší dobu tajemstvím, je ukončení činnosti zkušeného trenéra Jaroslava Bariše na pozici hlavního trenéra mužstva. Spolu s druhým trenérem Stanislavem Symonem dovedli tým k odrazovému můstku do druhé ligy a obrovským podílem se tak zasloužili o „resuscitaci“ českotěšínského mužského hokeje. Nyní se chce Bariš věnovat především svému zdraví, osobnímu životu a aktivitám, ale jak sám říká, rozhodně bude pozorně sledovat výkony jeho bývalých svěřenců. Trenérské duo tak doplní majitel klubu a současně útočník Petr Malíř. „Od roku 2015 jsme ušli opravdu dlouhou cestu, vystřídali řadu hráčů, mnohokrát jsme zkoušeli a měnili taktiku, přípravu a pilovali morálku v týmu. Naskočil jsem do perfektně rozjetého vlaku, Standa Symon to má nyní pevně ve svých rukou a já nemůžu jinak než Barimu ze srdce poděkovat, že věnoval Wolves tolik úsilí a času a šel do toho na začátku se mnou. Jsem rád, že jsme mu, k ukončení jeho trenérské kariéry mohli dát ten nejlepší dárek.“ vyjádřil poděkování historicky prvnímu trenérovi HC Wolves Petr Malíř. Své působení v týmu ukončil ze zdravotních důvodů kustod Lumír Maršálek a celý tým HC Wolves mu přeje pevné zdraví a úspěšné zvládnutí plánované operace.

Také hráčský kádr projde několika změnami do nadcházející sezóny. Odchod je potvrzen u hostujícího gólmana Matěje Loubala, který bude hájit bránu prvoligového Frýdku Místku, Stanislava Patrmana, Patrika Zamecznika, který se vrací do Orlové a Jakuba Voznicy, který se dál bude věnovat kariéře trenéra žákovských kategorií v Ostravě Porubě. Naopak vlčí smečku posílí hráči Radek Nevelöš, Marek Haas a Daniel Szturc z AZ Havířov, Jakub Pniok a po roční pauze se vrací také Tomáš Michejda. Vlci se dohodli na ukončení spolupráce s Petrou Nevelöšovou, která zajišťovala prezentaci mužstva na sociálních sítích a webových stránkách. Petra se bude nadále věnovat především mladým hráčům HC Vlci Český Těšín a s tím souvisejícím aktivitám. „Všem, co opouští náš tým, bych chtěl opravdu moc poděkovat. Dohromady jsme utvořili partu, která jela na 100%, což nás katapultovalo prakticky až do druhé ligy. A za to všem obrovský dík!“ dodává Petr Malíř.

Více zápasů, více hokeje. Krajskou ligu hokeje zatraktivní další turnaje.

Vedle pravidelných mistrovských utkání se v sezóně 2019 – 2020 můžeme těšit i na další hokejové události, jelikož paralelně se soutěží KLM proběhnou další turnaje, které do našeho regionu přinesou další hokejové zážitky. Již za pár dní, před ostrým startem hokejové sezóny Krajské ligy (21. září), se mužstvo HC Wolves představí na přípravném turnaji v Novém Jičíně, a to v neděli 1. září 2019 od 8:00 hodin. Utkají se vybrané týmy KLM: HC Wolves Č. Těšín, HC Nový Jičín, HC Bohumín, účast přijaly také východomoravské týmy HC Uherské Hradiště a HC Uherský Brod. Od 23. října rozjede svou premiéru nově Magnificus Cup 2019, který budou hrát 4 družstva KLM, a to HC Wolves Český Těšín, HC Studénka, HC Nový Jičín a HC Bospor Bohumín. Tato nová pohárová série nám má dát především možnost vyzkoušet mladší hráče a případné alternativy našich jednotlivých formací v zápasovém tempu, dodává Petr Malíř. Novinkou v letošním ročníku bude ALL STARS GAME KLM, které se bude konat v sobotu 25.1.2020 v Českém Těšíně, což má být alternativou, především v zámoří oblíbených, all stars game s výběrem nejlepších hokejistů z KLM, které vyšlou jejich týmy. V Českém Těšíně se tedy očekává, jak na mistrovská utkání, tak i na turnajové zápasy, tradiční velká účast, která doprovodila hokejisty HC Wolves až k mistrovskému titulu. „Toho, že máme obrovskou podporu našich fanoušků a každé naše utkání doprovází bouřlivá divácká kulisa, si nesmírně vážíme. Zní to možná jako klišé, ale naši fandové jsou opravdu hnacím motorem týmu a právem jsou úspěchy týmu také jejich úspěchem“, uzavírá Petr Malíř, od nové sezóny také jeden z trenérské dvojice HC Wolves.

.