V nové sezóně derby také s Orlovou

Na aktivu Krajské ligy mužů Moravskoslezského kraje, který se uskutečnil v minulém týdnu v Ostravě se sešli zástupci devíti týmů, kteří jednali o tom, jak by měla soutěž vypadat v příštím roce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Celá soutěž přinese hned několik novinek. Tou první je rozšíření počtu týmů na deset, jelikož se Orlová vrací z druhé ligy zpět do krajské soutěže.

Loňská sezona ve druhé lize Orlovou přišla na více než tři a půl milionů korun. „K návratu do kraje nás vedlo několik důvodů, přičemž ten hlavní jsou pochopitelně finance,“ přiznal prezident klubu Daniel Marosz. „Když jsme si spočítali všechny náklady a potenciální sponzory, zjistili jsme, že bychom sezonu ve druhé lize finančně nepokryli,“ dodal. (zdroj: http://www.hcorlova.cz/clanek.asp?id=1484)

Účastníci KLM 2019/2020:

HC Wolves Český Těšín
HC Býci Karviná
HK Krnov
HC Studénka
HC Bohumín
HC Frýdek Místek B
Tj Horní Benešov
HC Rožnov pod Radhoštěm
HK Nový Jičín B
HC Orlová

Kluby hlasováním schválily tříkolovou základní část soutěže s 27 zápasy a následné play off, do které se probojuje osm nejlepších celků základní části. Stejně jako v uplynulé sezoně bude čtvrtfinále a semifinále sehráno na dvě vítězná utkání, samotné finále následně na tři vítězná utkání. Sezona bude zahájena prvním kolem v sobotu 21.9.2019, případné páté finálové utkání rozhodující o vítězi soutěže bude sehráno v neděli 22.3.2019.

Kluby si odsouhlasily, stejně jakou v uplynulé sezoně, nasazování tři sudích (jeden hlavní, dva čároví) v rámci utkání základní části, v play off potom systém čtyř sudích (dva hlavní, dva čároví).

Na návrh Petra Malíře se v letošním roce odehraje All-stars utkání a to buď na zimním stadioně v Českém Těšíně a nebo v Třinci. Kluby budou rozděleny do dvou skupin. Skupina Západ (Studénka, Krnov, Rožnov, Nový Jičín, Horní Benešov) a skupina Východ (Karviná, Bohumín, Orlová, Český Těšín, Frýdek Místek). Součástí exhibičního utkání budou také dovednostní soutěže a bohatý doprovodný program, na kterém již pracujeme.