Zápas pro Natálku

V sobotu 15. června se na fotbalovém hřišti v Horním Žukově proti sobě postavil domácí fotbalový celek proti výběru hokejistů. Nešlo ale o klasické fotbalové utkání, ale o něco mnohem důležitějšího. Celé fotbalové utkání mělo charitativní nádech, vybrané peníze půjdou na pomoc Natálce. „Natálka je pěti letá holčička. Narodila se jako zdravé miminko. Zhruba od 4 měsíce se nevyvíjela tak jak by měla.  Po mnoha vyšetřeních se zjistilo, že má centrální hypotonii a jako diagnózu mentální retardaci. I když má opožděný vývoj, je hodně hravá, usměvavá holčička. Umí se sama posadit, ale co se týče chození, to nám stále nejde, snaží se sama alespoň postavit a něčeho se přidržet. Proto, aby se nadále zdokonalovala, navštěvujeme rehabilitační střediska. Pokroky jsou velice znát a pevně věříme, že se nám v budoucnu postaví na nožičky.“ toto jsou slova jejího tatínka, hokejového rozhodčího Michala Nováka.

 

 

 

Jedním z pořadatelů byl hráč HC Wolves Český Těšín Daniel Smuž. „Myšlenka, že něco takového vymyslíme, přišla už loni během hokejové sezóny, kdy mi Michal řekl, co ta léčba bude stát a jak to bude probíhat. Během sezóny jsme to nechali být, nebylo moc času ani pro mě ani pro Michala, tak jsme se na to vrhli po sezoně. Touhle akci jsme chtěli podpořit Natálku a věřili jsme, že rodině a Natálce dokážeme vybrat nějakou solidní částku. Díky lidem, kteří mi pomáhali a stali se součástí „Zápasu pro Natálku“ byla tahle akce mnohonásobně úspěšnější, než kdokoliv z nás čekal. Je třeba také říct, že bez některých lidí bych tohle nikdy nemohl uskutečnit, ať už se jedná o moji přítelkyni Karolínu, která dělala logo, plakáty, název týmu či potom byla u kasy, kde se vybíralo dobrovolné vstupné, nebo Petra a Veronika které nám pomáhali před i během zápasu a starali se o průběh akce. Poděkovat bych chtěl také moderátorovi celého utkání Danielu Majetnému či Václavu Miklerovi, který se postaral o hudební doprovod. Pak je tu Žukov, bez kterého bychom neměli kde hrát. Závěrem chci říct, že tohle nebylo naposledy, kdy jsme Hokejky na suchu viděli v akci, v hlavách máme pokračování a pevně věřím, že tohle byl pouze odrazový můstek a dokážeme udělat něco podobného, ne-li většího a lepšího. Mělo to smysl a nabylo nás to energií do dalších akcí.“

Fotbalové utkání skončilo výsledkem 12:12, ale jak už jsme říkali, výsledek dnes nebyl až tak důležitý. Už před samotným začátkem zápasu byl rodičům Natálky předán šek na 10 100 Kč, které mezi sebou vybrali hráči obou celků. Po utkání pak obdrželi rodiče druhý šek, tentokrát na 57 400 Kč, které se vybrali z dobrovolného vstupného (35 200 Kč), dražby tří dresů – HC AZ Havířov, hokejbalové reprezentace a FC Baník Ostrava, dále podepsané hokejky Martina Růžičky a modelu Tatrovky s podpisem Karla Loprajze (10 200 Kč) a z prodaných lístků do tomboly (12 000 Kč). Tímto bychom chtěli poděkovat všem sponzorům, kteří darovali ceny do tomboly.

Vybrané peníze se využijí na intenzivní cvičení v rehabilitačním centru arcada-center.com – cvičení probíhá 3 hodiny čtrnáct dní v kuse. Toto cvičení musíme absolvovat třikrát ročně, mezi tím 2x týdně po dvou hodinách. 

Výběr Žukova – Bolec Jakub, Misiarz Radim, Hlávka Jan, Rachman Michal, Tovaly Mario, Gulis Roman, Poddaný Daniel, Pokorný Jiří, Kavický Jan, Pasieka Mateusz, Lipina Petr, Byrtus Jan, Jelínek Jakub, Křupala Marek

Výběr Hokejek na suchu – František Chmiel (FC Baník Ostrava), 46. minuta Tomáš Horos (HC Vlci Český Těšín) – Tomáš Michejda, Stanislav Patrman, Vít Patrman, Ondřej Pniok, Daniel Smuž, Marek Altera, Pavel Malyjurek, Eryk Sztwiertnia, Jakub Pniok (všichni HC Wolves Český Těšin), Jakub Teper (VHK Robe Vsetín), Lukáš Bednář, Jakub Kotala, Jan Maruna (AZ Havířov), Rostislav Martytek (HC Frýdek-Místek), Oliver Puryera, Erik Puchel (MFK Karviná) a Jan Novák (strejda Natálky)

„Děkujeme organizátorům, sponzorům, hráčům, fotbalovému klubu Žukov a všem skvělým lidem, kteří přispěli ať už na účet nebo přímo na stadiónu.“ Rodina Natálky

Pokud jste nestihli na utkání dorazit a přesto byste chtěli Natálce pomoci, můžete přispět na transparentní účet, který byl zřízen přímo pro Natálku – 4042521013/0800.