Rozhodnutí vedení o 2. lize

Vážení fanoušci, přátelé, kamarádi,

v minulých týdnech probíhaly na klubové půdě HC Wolves dlouhé interní debaty jak naložit s možností postupu Vlků do 2. hokejové ligy a také dlouhá jednání se zástupci města a stávajícími partnery. Tohle vše (ale i další důležité aspekty) mělo vliv na stávající rozhodnutí vedení klubu. To už v počátku jasně naznačilo podmínky, za kterých by bylo schopno českotěšínský hokejový klub přivést do vyšší soutěže, resp. bez kterých účast ve 2. lize prostě není možná. Po zvážení všech argumentů a dosažených výsledků jednání o podpoře klubu vydalo definitivní rozhodnutí.

 

 

 

 

Ačkoliv Wolves jednoznačně svými úspěchy dokázali, že si šanci – hrát v příští sezóně vyšší soutěž – jednoznačně zaslouží, rozhodnutí nakonec vyznělo pro setrvání v Krajské lize mužů. Důvody jsou dva hlavní a bohužel jsou zásadní:

  1. Finance. Účast ve druhé lize znamená především násobně větší výdaje na provoz i organizaci klubu než v krajské lize. A pokud tyto finanční možnosti nemáte, jednoduše není možnost druhou ligu hrát. Dosavadní tři sezóny byly sponzorovány výhradně majitelem a partnery klubu. Ti neváhali podpořit finančně jak nákupy nových dresů a hokejek, pronájem stadionu, uhradit náklady na cestování na venkovní zápasy, náklady na rozhodčí a jejich cestovné, ale i mnoho dalších výdajů, které s provozem hokejového klubu souvisí, avšak nejsou nijak navenek vidět. Pro sezónu 2019 – 2020 město Český Těšín přislíbilo klubu finanční příspěvek, v jisté výši (k dnešku však stále není finální a definitivní rozhodnutí z města, nicméně věříme v dobrý konec a z jednání máme dobrý pocit)každopádně i když to vyjde pozitivně, příspěvek nebude tak velký, aby nám pomohl odehrát kvalitně 2.ligu. Nových partnerů nás podpořit je zatím minimálně, bohužel….. Proto se budeme, v tomto roce, snažit oslovit další partnery z Českého Těšína a vůbec celého regionu. Zas a znovu. Chceme tak zajistit klubu finanční soběstačnost i pro případnou příští šanci postupu do vyšší soutěže. Pakliže víte o někom z Vašeho okolí (ať už jde o firmu či jednotlivce), kdo by mohl podpořit českotěšínský hokej, budeme vám vděčni, zprostředkujete-li nám setkání nebo zašlete kontakt na konkrétní osobu (jakmile bude dotyčný souhlasit).
  2. Obměna hráčské základny. Druhá liga s sebou přináší také mnohem větší nároky na kvalitu hokeje. Abychom této kvality dosáhli (pokud nechceme strávit sezónu na dně tabulky), musí si hráči více „ukrojit“ ze svého osobního nebo rodinného života, tréninky musí být častěji než doposud a musí být důsledně dodržována účast všech hráčů. Také tréninkový plán je nutné sestavovat podle náročnějších požadavků. I toto je v současné době problém, protože mnoho hráčů není ochotno nebo schopno (z pochopitelných důvodů, např. kvůli směnám, dojíždění do práce, rodině apod.) tuto podmínku akceptovat. Také cestování na venkovní utkání ve 2. lize zabere podstatně více času. Znamenalo by to tedy postavit do začátku sezóny prakticky nový tým. A to by aktuálně nebylo ani vůči hráčům, kteří chtějí v Českém Těšíně i nadále hrát hokej, úplně fér.

Věříme tedy, vážení fanoušci, že jsme vám dostatečně přiblížili důvody rozhodnutí zůstat v krajské soutěži a podpoříte naši snahu i v příští sezóně atakovat horní příčky tabulky Krajské ligy mužů a udělat maximum pro zisk dalšího mistrovského titulu. Bude-li pak situace v příští sezóně z hlediska financí příznivá, budeme se moci pak ještě kvalitněji připravit na možný příští postup do druhé ligy.

Děkujeme.

Za vedení  HC Wolves Český Těšín, Petr Malíř #9