TĚŠÍN ZVLÁDL KVALIFIKACI!

Hokejisté HC Wolves Český Těšín poté, co suverénně vyhráli play off Krajské ligy mužů v ledním hokeji (dále KLM), vybojovali také možnost postupu do 2. ligy na ledě jihočeského HC Vajgar Jindřichův Hradec. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hokejový klub HC Wolves vznikl teprve v roce 2016 a započal, téměř po 50 letech, novodobou historii mužského hokeje v Českém Těšíně. Již po třech sezónách, letos, v roce 2019, se stal mistrem KLM, kdy velmi jednoznačně a bez ztráty jediného bodu pokořil všechny své soupeře v play-off. Hokejisté Českého Těšína vstupovali do play-off ze třetí příčky v tabulce, za prvním Krnovem a druhou Studénkou. Ve čtvrtfinále, v derby, nejdříve porazili HC Frýdek-Místek 2:0 na zápasy (7:6, 5:4), následně převálcovali odvěkého rivala HC Studénka také 2:0 (5:0, 4:1). Mimochodem právě HC Studénka vyřadila „vlky“ ve dvou předchozích sezónách v play-off. Ve finále se pak HC Wolves utkali s jedním z favoritů soutěže HC Býci Karviná. I v tomto případě hladce vyhráli čtyř zápasovou sérii 3:0 (7:3, 3:2pp, 4:2) a oslavili po třech sezónách triumf v podobě mistra KLM pro sezónu 2018 – 2019. 

Na základě rozhodnutí hokejového svazu pak proběhla kvalifikace do 2. ligy, kdy se HC Wolves ČT postavili vítězi krajské soutěže Jihočeského kraje HC Vajgar Jindřichův Hradec. V domácím zápase porazili „vlci“ Jindřichův Hradec jednoznačně 5:2. Druhý – rozhodující zápas – pak cestovali hokejisté Českého Těšína na led jihočeského soupeře, kde vybojovali rozhodující zápas 4:3 a od zahájení play-off neporaženi tak mají možnost nastoupit v příští sezóně do 2. ligy. Zda se tak stane je momentálně v rukou vedení klubu, které zvažuje veškeré možnosti financování soutěže, včetně finanční podpory města Český Těšín. Ta byla doposud prakticky nulová a veškeré náklady spojené s provozem klubu hradil majitel klubu a hráč s číslem devět Petr Malíř a sponzoři klubu.