Kvalifikace o 2. ligu

V sobotu 30. března se odehraje první utkání kvalifikace o druhou ligu na zimním stadioně v Českém Těšíně! Jeho start je naplánován na 19:45 z důvodu konání mezinárodního turnaje žáků v ledním hokeji, na který jste také srdečně během soboty a neděle zváni. Přijďte i malým hokejistům ukázat, jak úžasný může být atmosféra na zimním stadioně. Celý rozpis turnaje je k dispozici na www.hc-tesin.cz/turnajbratrivincouru.

Odveta je naplánována na sobotu 6. dubna na zimním stadioně v Jindřichově Hradci, jehož domácí celek bude našim soupeřem pro kvalifikační utkání. Druhou dvojici tvoří HC Slovan Louny a BK Nová Paka. Čas venkovního utkání bude upřesněn. Vítěz každé dvojice získá možnost hrát v příští sezóně 2. ligu.

Účastní-li se příslušné kvalifikační skupiny „Kvalifikace o postup do II. ligy ČR“ právě 2 družstva, utkání se hrají dvoubodovým systémem dle čl. 402 SDŘ, vítězné družstvo bude určeno podle čl. 417 SDŘ. (Nemůže-li být po druhém utkání určen vítěz kvalifikační skupiny, pokračuje se v souladu s čl. 417 písm. i) SDŘ do rozhodnutí dle čl. 404 s tím, že bezprostředně po tříminutové přestávce bez úpravy hrací plochy následuje pětiminutové prodloužení. Obě družstva nastupují s jedním brankářem a třemi hráči v poli, družstva si před prodloužením nemění strany. Pro prodloužení platí zvláštní pravidla dle čl. 406 SDŘ. Nepadne-li branka v prodloužení, následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání dle čl. 407 SDŘ.