NEUVĚŘITELNÉ SE STALO SKUTEČNOSTÍ!

V roce 2016, téměř po 50ti letech, se začal v Českém Těšíně hrát znova mužský hokej. Tři roky na to slaví tým HC Wolves Český Těšín neuvěřitelný úspěch: stal se mistrem Krajské ligy mužů v ledním hokeji a má našlápnuto na postup do 2. ligy. Své suverénní představení korunoval jednoznačným vítězstvím v sérii – 3:0 – nad druhým finalistou a současně favoritem HC Býci Karviná.

Vítězství českotěšínských Vlků je o to cennější, že jako jediný klub z Krajské ligy prozatím nemá finanční podporu města Český Těšín a veškerý provoz hokejového klubu je financován majitelem klubu a zároveň hráčem s číslem 9, Petrem Malířem a sponzory klubu, kteří mají zájem hokej v tomto příhraničním městě udržet na co nejvyšší úrovni. Co má ale naopak tým HC Wolves násobně větší, než ostatní týmy v soutěži jsou fanoušci a fanynky, kteří během play off vyprodali domácí stadion do posledního místa. Především k nim pak směřují děkovná slova a pochvaly hráčů, trenéra i samotného majitele klubu. „Opravdu nedokážu slovy vyjádřit, jak moc jsme fanouškům vděčni, že nás po celou soutěž podporovali, jezdili s námi na venkovní utkání a vytvářeli při našich zápasech neskutečnou atmosféru a až elektrizující diváckou kulisu, kterou osobně obdivovali také naši soupeři. Jestli se mluví o fanoušcích jako o šestém hráči na ledě, tak v případě těch českotěšínských to platí desetinásobně.“ Neskrývá své nadšení z historického úspěchu Petr Malíř.

Jak se zrodilo historické vítězství HC Wolves v Krajské lize ledního hokeje.

Ve čtvrtfinále play off Vlci narazili na Frýdek-Místek B, který vyřadili po vítězství 2:0 v sérii. Stejným poměrem pak ukončili i působení odvěkého rivala a papírového favorita HC Studénka, která byla „katem“ týmu Wolves ve dvou předešlých sezónách v play off. Finálová série, mezi týmy HC Wolves (v semifinále porazil HC Studénka 2:0) a HC Býci Karviná (v semifinále porazil HK Krnov 2:1) byla jedním velkým otazníkem. Z dosavadních zápasů na tom byli statisticky lépe Vlci, kteří se vzájemných zápasů s Býky vyšli s výhrou 2:1 na zápasy v základní skupině (skóre 14:9) a před začátkem play off skončili o příčku výše, než jejich soupeři. Karviná je ale nováčkem v soutěži a dokázala porazit i taková esa jako jsou Krnov, Studénka či Frýdek – Místek. Finále bylo tedy zcela otevřené a mohlo přinést dramatický průběh. To ale hokejisté Českého Těšína nepřipustili a právem tak, po třech sezónách a skvělém působení v té letošní, zvedli nad hlavu pohár pro mistra soutěže již po třech zápasech. V tom posledním utkání na domácím ledě Vlci dobře věděli, že pokud mají vyhrát celou sérii, tak právě na českotěšínském stadionu před svými věrnými fanoušky. To se také bez jakéhokoliv zaváhání povedlo. Ve 12. minutě se po kombinaci Malyjurka a Pnioka poprvé rozvlnila síť hostujícího gólmana a druhý jmenovaný tak otevřel skóre na 1:0. To byl také výsledek po první třetině. Pouhých 6 minut po začátku druhé třetiny rozjásal ochozy opět Ondřej Pniok, který po asistenci Malíře zvýšil na 2:0 a českotěšínský kotel, i vzhledem k aktivnější hře domácích, začal tušit, že dnes bude v Českém Těšíně opravdu veselo. Následoval 3. gól Zámečníka po pěkné kombinaci s Voznicou (31. minuta) a 5 minut na to uzavřel čtyřgólovou nadílku domácího mužstva Malyjurek po přihrávce od Vydry, kdy tuto akci zahájil gólman Loubal. Karvinští pak dokázali ještě korigovat výsledek utkání na 4:2 hráči Greplem (52. minuta) a Dýrrem (59. minuta). To však už bylo téměř jisté, že pohár letos zůstane v rukou domácích HC Wolves. Nutno mimochodem konstatovat, že oba brankáři Loubal i Gabler předvedli excelentní výkony a především pak v druhé a třetí třetině čelili některým prakticky gólovým akcím soupeře z Karviné, který s přibývajícím časem zvyšoval tlak na domácí branku. Ve třetí třetině byl nepříliš sportovně atakován domácí hráč David Hoďa, který skončil v utkání pravděpodobně s vykloubeným ramenem.

Je po boji. Čas zúčtování a děkování.

„Kde začít? Určitě obrovský dík patří samotným hráčům, trenérům Barišovi a Symonovi, kustodům i všem lidem, kteří celou sezonu zajišťovali hokejistům ideální podmínky pro chod celého mužstva. Hráči prokázali neskutečného týmového ducha, v play off jezdili prakticky nadoraz, číšilo z nich zdravé sebevědomí a jakmile vpluli na led, bylo vidět, že jedinou uspokojující metou je pro ně vítězství ve finále KLM. Všichni hráči bojovali jako o život a vysněná odměna se nakonec dostavila, a to v plné parádě. Asi nikdo nečekal, že v play off přejedeme Frýdek, Studénku a nakonec i finálového soupeře Karvinou, navíc s čistým kontem. (HCW – FMB 2:0, HCW – STU 2:0, HCW – KAR 3:0, pozn. redakce).“ shrnul cestu Vlků za titulem mistrů KLM Petr Malíř. „Jako tradičně chci poděkovat skvělým fanouškům, kteří opět vytvořili neskutečnou kulisu a hnali nás dopředu za titulem. I přes to, že mnoho z nich jsou velkými fandy extraligového Třince, který hrál v tu dobu čtvrtfinále play off s Vítkovicemi, přišli nás podpořit a věřím, že nelitovali. Na druhý zápas v Karviné (pondělí 18.3., pozn. redakce) dokonce přijeli v takovém počtu, že nám tam vytvořili de facto domácí atmosféru a my se cítili jako doma. Nesmírně si toho vážíme.“ Současně dodává, že velký podíl na vítězství v KLM mají také manželky, přítelkyně a vůbec rodiny hráčů, které jim vytvořili po celou sezónu takové podmínky, aby se hráči mohli připravit na náročné zápasy a oporou jim byli také v ochozech. „Obzvlášť chci také poděkovat našim klubovým sponzorům, bez nichž bychom nemohli předvést na ledě co umíme a kteří nám pomáhají zvládnout provoz klubu jak finančně, tak i zajištěním sportovního vybavení, nákladů na cestování a tak dále. Titul mistra tak zákonitě patří i jim. S dovolením bych pak ale vyzvedl jednoho partnera a i přítele, Matúše Szilágyho, který se již od založení významnou měrou podílí na financování Vlků a je nejen jedním z našich největších mecenášů, ale i velkým fanouškem HC Wolves a kamarádem hráčů.“ uzavírá Malíř.

Oslavy byly bouřlivé, hráči i fanoušci společně na ledě, pohár nad hlavou, euforie i dojemné okamžiky.

Závěrečný hvizd, rozpoutal na stadionu v Českém Těšíně oslavy, jaké tento hokejový svatostánek v novodobé (a možná i té předchozí) historii pravděpodobně nezažil. Po jednoznačném vítězství hráči i ochozy propadli explodujícím emocím. Ve vzduchu se tak najednou ocitlo více než 1000 rukou, o zvukovém efektu téměř 500 domácích fandů i samotných hráčů ani nemluvě. Pouze zklamaní hráči Karviné a pár karvinských fanoušků měli opačné pocity. Pravděpodobně ani oni nepředstavovali, že by Vlkům tak snadno darovali titul mistra, když jej po skvělých výkonech v dosavadní sezóně měli téměř na dosah. Hráči HC Wolves Český Těšín pak převzali medaile od paní starostky Gabriely Hřebačové a pana místostarosty Tomáše Pavelka, pohár od předsedy Krajského hokejového svazu Dalibora Boniattiho a za zvuku tradiční písně „Raketou na mars“ pozvedli nad hlavu trofej, o kterou nejen tuto sezónu, ale po celou dobu existence klubu tolik usilovali. Samozřejmě následovalo pozvání fanoušků na led, kde potom ještě dlouho probíhaly oslavy, focení s hráči a dojemná objetí rodinných příslušníků českotěšínských hráčů. A co bude dál? To se jistě brzy dozvíme. Nicméně na plány do budoucna je ještě brzy a je dost času je promyslet po tom, co v Českém Těšíně skončí, jistě velmi dlouhé, oslavy novopečeného mistra Krajské ligy mužů HC Wolves Český Těšín.