Petr Malíř: Finále si jdeme užít!

Zítra začíná finále a my vám přinášíme rozhovor s Petrem Malířem. 

1. Petře, jak hodnotíte historický postup do finále?

Je to pro mne i pro tým velký úspěch. Přesně kvůli toho miluji hokej. Na začátku jsem si přál založit klub a jednou s ním vyhrát soutěž a postoupit do 2.ligy. Tři sezóny a jsme ve finále. Kéž by to dokázalo ocenit také město. 

2. Karviná nebo Krnov, koho si přál více?

Upřímně jsem si víc přál Krnov, jelikož jsem s ním osobně spjatý (žil jsem tam, hrál hokej, mám tam spoustu dobrých přátel). Finále jsem jim přál. Kolem hokeje tam funguji lidé, kteří tomu dávají srdíčko, mají silný tým a celou sezónu hráli kvalitní hokej. Myslím si, že finále Český Těšín vs. Krnov by bylo super. 

3. Ale nakonec postoupila Karviná. Utkání s ní byly i během sezóny hodně vyostřené. Ve finále to bude o to těžší.

Myslím si, že finále s Karvinou bude parádní, protože to bude derby a ještě k tomu finále na 3 vítězné zápasy. Pro lidi i pro hráče to bude skvělý zážitek. Náš tým předvede to nejlepší, co umí a věřím, ze celé finále bude hokejově na vysoké úrovni a v duchu fair play.

4. Co bys vzkázal fanouškům?

Moc děkuji za celou sezónu, jste neskuteční a bez vás bychom nebyli ve finále a hokej by nás tolik nebavil. Dodáváte nám sílu a věřím, že nám spousty sil dodáte i ve finálových utkáních. I naši soupeři do jednoho vědí, ze máme nejsilnější fanouškovskou základnu, a že především díky našim fanouškům jsme v této sezóně doma neztratili ani bod!!!!

Vedení města bych rád vzkázal, ať se přijdou se na vlastní oči podívat, jak reprezentujeme město Český Těšín, jaký hokej se v Českem Těšíně hraje, kolik lidi chodí fandit a jak výjimečná atmosféra při zápasech je… a co potom, když si celý stadion po zápase zazpívá společně „Raketou na Mars….“

5. Jaké máš výhledy na příští sezónu? 

Výhledy, ať už mé či celého týmu, budu řešit po sezóně. Tedy až po finále, ale jedno vím jistě, hodně bude záležet na městě a jeho přístupu k nám. Bez podpory města to nepůjde. Každý tým v naší lize má podporu města, tak proč by to nešlo u nás. Snad se povede něco dojednat a město nás podpoří. Myslím, že jsme za ty tři roky dostatečně ukázali co umíme a jak vážně to vše bereme.