STUDÉNKA DOSTALA BŮRA

První semifinálové utkání mezi HC Wolves Český Těšín a HC Studénkou se odehrálo ve středu 6. února od 18:00 na bohumínském zimním stadioně. I přes to, že bylo utkání hrané během pracovního týdne, našlo si na stadion cestu velké množství fanoušků obou celků, kteří po celou dobu utkání neúnavně hnali oba týmy za vítězstvím.

Lépe vstoupili do utkání českotěšínští hráči, kteří zásluhou Víti Patrmana otevřeli v 6. minutě skóre utkání. O pět minut později přidal druhou branku hostů Ondřej Pniok a když v čase 10:28 skóroval Jakub Voznica, donutil hostujícího gólmana střídat. Více branek v první třetině nepadlo, ale již toto skóre nasvědčovalo, kdo je dnes lepším celkem.

Do druhé třetiny vstoupila lépe Studénka, která nepustila hráče Wolves prvních pět minut z obranného pásma a gólman Gabler měl plné ruce práce. Domácí gólman na druhé straně musel zasahovat až po skoro osmi minutách hry. V čase 33:17 byl za faul vysokou holí vyloučen hráč Studénky Lyčka Ondřej a Karel Vydra zvyšoval na 0:4. Na konci třetiny se do velkých šancí dostali Marek Altera a Jakub Voznica, ale ani jednomu se skórovat nepodařilo.

Ve třetí třetině přidali Vlci pátou branku, když se podruhé v zápase prosadil střelou v přesilové hře Ondřej Pniok. V čase 54:52 vstřelila Studénka gól, ale po poradě rozhodčích nemohl být uznán, jelikož byl dosažen nohou. Druhý gól Studénce pak rozhodčí neuznali v čase 59:59, tentokrát pro hru vysokou holí.

Druhé semifinálové utkání odehrajeme na domácím ledě netradičně v neděli 10. 3. od 18:00 z důvodu konání Mistrovství České republiky v krasobruslení.