HOKEJISTÉ ČESKÉHO TĚŠÍNA DO SVÉ TŘETÍ SEZÓNY KRAJSKÉ SOUTĚŽE OPĚT POSILUJÍ KÁDR.

Českotěšínští hokejisté HC Wolves se už pečlivě připravují na novou sezónu Krajské ligy mužů. A že své působení v této soutěži berou velmi zodpovědně, dokládají i změny, které se před zahájením v týmu odehrávají. Fanoušci se tak mají rozhodně na co těšit.

Do nadcházející sezóny pak přichystali trenéři Bariš a Symon společně s majitelem klubu Petrem Malířem několik změn, které mají vést především k posílení obrany vlků. Celkovou rekonstrukcí ale prošel celý kádr, protože cílem je, stejně jako loni, útok na postupovou pozici do druhé ligy. Mezi hráče, kteří odešli z týmu HC Wolves patří Radek Nevelös (pracovní důvody), Pavel Veselý (odešel v průběhu min. sezóny), Daniel Šembera (odchod mimo ČR) a také dosavadní kapitán Rudolf Tluszczik, který svým působením v HC Wolves ukončil svou hráčskou kariéru. Toho, na pozici kapitána, nahradí Daniel Smuž (#16). Hráči Marek Skalický, Marek Kozubek a Radim Bárci se neprobojovali do sestavy pro letošní sezónu.

„Klukům, kteří odešli, nebo se nedostali do sestavy, chci poděkovat, že byli součástí našeho týmu a popřát jim spokojenost jak v osobním, tak i sportovním životě.“ vyjádřil dík bývalým spoluhráčům majitel klubu a hráč s číslem devět Petr Malíř.

Zároveň prozradil i očekávané posily pro letošní sezónu. „Již několikrát jsme avizovali, že chceme posílit především obranu. Do týmu jsme tedy přivítali čtyři zkušené beky: Petra Ščurka a Jaromíra Širokého z Toraxu Poruba, Patrika Zamecznika  a Ondřeje Pnioka, který se vrátil z pobytu v Anglii. Podařilo se nám také kvalitně doplnit brankářskou dvojici Erikem Gablerem. Ten před čtyřmi roky chytal za Havířov, nyní se také vrátil z Anglie.“

Husarským kouskem vedení HC Wolves bylo pak získání útočníka Martina Štěpjáka, který v minulé sezóně nastupoval v barvách Studénky. Právě Štěpják byl jednou z nejvýraznějších osobností vyřazovacího duelu a měl velký podíl na postupu Studénky do semifinále play off. „Všem novým spoluhráčům hlavně přeji, ať se jim v našem týmu líbí a věřím, že společně se nám podaří posunout naše dosavadní mety zase o kus dopředu. Třeba právě k vysněnému titulu Krajské hokejové ligy. Nebude to ale vůbec lehké, protože všechny týmy posilují, včetně Karviné, kam přijdou kvalitní hráči především z Poruby a Orlové.“ uzavírá Petr Malíř.