„Jedeme na postup.“ Říká šéf českotěšínských HC WOLVES.

Hokejová krajská liga vstupuje v půli září do nové sezóny 2017/2018 a českotěšínský klub HC WOLVES v posílení svého týmu doposud rozhodně nezahálel. V loňském roce skončili Vlci na šesté pozici před Novým Jičínem a Rožnovem pod Radhoštěm, když v play-off podlehli favorizované a mnohem zkušenější Studénce. I tak ale dokázali českotěšínští borci během sezóny potrápit mnohé ostřílenější soupeře.

Ve velmi atraktivním, posledním utkání se Studénkou dokázali nepříznivý stav 1:5 vyrovnat a dokonce otočit zápas. Zkušenost hokejistů Studénky ale nakonec poslala dále právě tento hostující tým. To vše proběhlo za velké podpory domácích i soupeřových fanoušků, kterým se, po závěrečném hvizdu, dostalo od všech hráčů na ledě uznání a potlesku. Tímto zápasem pro Vlky skončila historicky první hokejová sezóna, po jednapadesát let trvající pauze tohoto sportu v Českém Těšíně. Během sezóny ale Vlci například potrápili na domácím ledě také favorita soutěže Bohumín (5:4), Horní Benešov (5:4 PP) či deklasovali klub HC Rožnov pod Radhoštěm (4:1, 7:4, 5:3) nebo Nový Jičín B (9:3, 4:2 a 11:2). První kapitolu své historie tedy začali Vlci z Českého Těšína velmi sebevědomě.

„Smečka“ HC Wolves přilákala svými ambicemi nové posily

Že budou jaksepatří kousat, už Vlci v minulé sezóně dokázali. Teď ale přicházejí značně posíleni a to především ve středních a útočných řadách. „V naší první sezóně jsme vůbec nehráli špatně. Byli jsme a stále jsem ještě nováčkem soutěže a ti to nemají nikdy jednoduché. My jsme se s touto pozicí outsidera ale poprali velmi dobře a myslím, že jsme si u soupeřů získali i respekt.“ reviduje uplynulou sezónu šéf klubu Petr Malíř, který současně nastupuje do útoku Vlků s číslem 9. „Kádr jsme značně omladili, ale přišli i hráči s dlouholetými herními zkušenostmi. Ti by měli do našeho týmu přinést rozvahu, disciplínu a především více gólů.“ naznačuje Malíř, že posílení týmu proběhlo především v útoku.

Potenciál českotěšínského útoku jistě zvýší druholigový útočník z Ostravy Poruby Martin Piecha, stejně jako Jakub Voznica, nejlepší střelec Orlové v loňské sezóně. Dalšími posilami do kádru jsou Jan Křibík (Bohumín), Nikolas Stružík nebo Pavel Veselý (oba Havířov). Prozatím jedinou posilou v obraně je zkušený exhavířovský hráč Daniel Trombík. Také obranu chce ale Petr Malíř do zahájení sezóny značně vystužit. „Určitě plánujeme dostat do týmu nové obránce, kteří dokážou nejen zajistit obranu, ale i vytvářet pro útočníky rychlé a přímočaré gólové příležitosti. V tomto jsme měli v uplynulé sezóně celkem rezervy.“

Změny v týmu se však projevily i odchodem některých hráčů, což souvisí i s ambicemi týmu, bojovat na konci nadcházející sezóny o postup do 2. hokejové ligy. „Chceme se pokusit udělat v Českém Těšíně hokejovou revoluci a atakovat letos postupové příčky. S velkými ambicemi většinou přichází i velké změny. Tak to ve sportu chodí. Každopádně jsem nesmírně vděčný všem hráčům, kteří se rozhodli změnit působiště, za jejich přítomnost u tak významného sportovního okamžiku, jakým obnovení hokejové historie v Českém Těšíně určitě byl.“ projevuje své díky bývalým spoluhráčům Petr Malíř.

Odhodlání je startovní čára k úspěchu. Na postup si Vlci věří.

Sebevědomé plány vedení klubu potvrzuje také zkušený trenér Vlků Jaroslav Bariš. „Kluci mají od začátku srpna intenzívní fyzickou přípravu na ledě v Třinci. Ta je zaměřená především na kondici a sehranost celých pětek, oslabení i přesilovky, které byly v loňské sezóně naší největší slabostí. Spolu se zkušenými posilami chceme hrát sebevědomý pohledný hokej a jednoznačně zaútočit na první místo, což znamená zahrát si baráž o postup do druhé ligy.“ odhaluje odvážné plány klubu trenér Bariš.

Kromě posil na ledové ploše vítá klub také zájem nových partnerů, kteří se chtějí jakkoliv podílet na rozvoji mužstva, ale také na nelehké cestě za vysněným postupem. Ten by byl ohromným hokejovým úspěchem v historii Českého Těšína. Cílem HC Wolves je pak především motivace místních firem a podnikatelů, kteří by chtěli na spolupráci s jejich ambiciózním plánem participovat. Významnými partnery klubu jsou nyní například (z oblasti zdravotnictví) společnosti HERBAMEDICUS či TEAM 4 YOU, MEDIPOINT Services, Astina Pharm či Magnificus, stavební společnost MASTAV nebo například Správa účelových zařízení Český Těšín, která provozuje renovovaný Zimní stadion. Největším partnerem z oblasti sportu je pak tradiční výrobce hokejového vybavení BAUER.

Fanoušci opět na prvním místě.

Už mnohokrát bylo zmíněno, že fanoušci HC Wolves ČT svým nadšením a loajalitou znamenali velké překvapení nejen pro samotné hráče, ale i celky soupeřů. Vytvářeli neskutečnou atmosféru při domácích zápasech a hráči je za to odměňovali tradiční děkovačkou a potleskem po utkání. Hezkým gestem pak bylo společné focení hráčů HC Wolves s fanoušky po posledním zápase uplynulé sezóny se Studénkou.

„Fandové našeho týmu byli veledůležitým faktorem při všech zápasech. Rozhodně se mají na co těšit i v nadcházející sezóně, protože letos se skupina rozšířila už na 10 týmů (přibyly celky Frýdku – Místku a Ostravy Poruby – pozn. Redakce) a soutěž tak bude ještě zajímavější. K větší atraktivitě, věřím, přispějí i nové posily v týmu, měl by se tak hrát dynamičtější a více kontaktní hokej.“ Konstatuje Petr Malíř a pokračuje: „První mistrovské utkání hrajeme na domácím ledě 23. září s Horním Benešovem v 17 hodin. Chtěl bych tímto pozvat všechny naše fanoušky, ale i ty českotěšíňáky, kteří stále váhali, jestli se přijít na hokej HC Wolves podívat. Pro ty, kteří se nebudou moci přijít podívat na zápas na stadion, jsme připravili novinku – živý on-line přenos z utkání, který bude každý moci sledovat na počítači, tabletu nebo mobilním telefonu. Je ale pravdou, že skandující divácká kulisa dává živému utkání na stdionu úplně jiný rozměr. Mnohem rychlejší informovanost fanoušků o probíhajících a připravovaných zápasech pak bude samozřejmostí na našem zbrusu novém webu ctwolves.cz a facebookovém profilu. Zde se také dozví informace o chystaných přátelských utkáních s Bohumínem a Studénkou.“ uzavírá Malíř.