HOKEJISTÉ HC WOLVES ZÁVĚR ČTVRTFINÁLE PLAY OFF ZDRAMATIZOVALI. ROZJETOU STUDÉNKU VŠAK ZASTAVIT NEDOKÁZALI

Vysoká prohra ve Studénce v prvním zápase čtvrtfinále play-off, postavila Vlky před možný rychlý konec sezóny.

Do první vážnější šance zápasu se dostal v 7. minutě domácí kapitán Marek Altera, ale obtěžován obráncem hostí nedokázal svůj blafák zakončit. O tři minuty později se už skóre zápasu měnilo, a to zásluhou hráčů Studénky. Puk, který se odrážel před brankou, si našel hostující Martin Štěpjak a jeho střela z otočky proklouzla pod betony Kamila Pavlíčka.0:1. Neuběhly ani celé dvě minuty a hosté vedli už o dvě branky. Vítu Patrmanovi sjel puk hokejky, Vacula jej bleskově přisunul před branku a najíždějící Tomáš Štubňa se trefil pod břevno branky. Stav 0:2. Hosté pokračovali v aktivní hře a dál zaměstnávali domácího gólmana střelbou ze všech možných pozic. Pavlíček, ale odolával a obzvláště zákrok vyrážečkou proti Štěpjakovi zabránil jistému gólu. A tak se v 16. minutě dočkali Vlci snížení.  Horák vybojoval puk za brankou hostí a přihrál Petru Malířovi, který namířil přesně k levé tyči na 1:2.  Domácí vyprodukovali v první třetině velké množství chyb před vlastní brankou a po jedné z nich si našel volný kotouč Martin Novák a zvýšil na 1:3. Prvním vyloučeným hráčem zápasu byl domácí Tomáš Michejda a hosté nabídnutou přesilovkou nepohrdli. Po křižné přihrávce vypálil z první kapitán Studénky Marek Tomášek a první třetina tak skončil vedením hostí 1:4.

Na začátku druhé třetiny, přečkali domácí další vyloučení, ale Studénka stejně svůj náskok ještě zvýšila na hrozivých 1:5, to když se ve 26. minutě přesnou střelou nad Pavlíčkovu lapačku po druhé v zápase Martin Novák. Vlci však rozhodně nesložili zbraně a ve 31. minutě využili i oni svoji první přesilovku v zápase. Foltyn mezi třemi soupeři našel perfektně Jana Ovčařího a ten už měl za úkol jen trefit prázdnou branku (2:5). Následovala pasáž, ve které došlo k většímu počtu vyloučení. V následné hře 4 na 4 ve 36. minutě se skvěle provedeným blafákem po samostatném úniku prosadil Michal Toman a snížil na 3:5. V závěru třetiny ještě vzbudil rozruch zákrok hostujícího Ondřeje Bolka na útočníka domácích Pavla Malyjurka, který rozhodčí ocenil 2+10 minutami trestu.

Přesilovka, kterou si domácí přinesli z konce druhé třetiny, byla ještě po minutě vylepšena po dalším nedovoleném zákroku hostí a Vlci tak mohli hrát více než minutu 5 na 3. Tuto příležitost domácí využili dokonale. Vteřinu před návratem prvního hráče na led, našel Toman před branku sjíždějícího Tomáše Foltyna a ten snížil na 4:5. Uběhlo jedenáct vteřin a Horák o mantinel přihrál na modrou, kde si vzal puk Tomáš Michejda a jeho dělovku zastavila až síť Horylovy branky. 5:5. Parádní návrat do zápasu, který Vlci předvedli, bohužel nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Ve 43. minutě přišli o Tomáše Foltyna, který v nesouhlasu se svým vyloučením protestoval tak výrazně, že se jej hlavní sudí rozhodl potrestat osobním trestem na 10 minut a následně i do konce utkání. V předchozích dvou třetinách hráči Studénky dokázali využít individuálních chyb domácích a i ve třetí třetině se jim to povedlo. Ve 47. minutě ztratil Michejda puk na útočné modré a rázem jeli na Pavlíčka tři útočníci hostí. Sluštík tuto situaci vyřešil střelou na brankářovu lapačku a zasadil Vlkům rozhodující úder 5:6. V posledních deseti minutách ještě hosté přidali dvě branky. V 51. minutě se dorážkou vlastní střely prosadil Jan Sochorek a v 56. minutě využil další přesilovku Martin Štěpjak, který střelecký účet tohoto utkání načal i zakončil.

Studénka zaslouženě postoupila do semifinále, kde se utká s mužstvem z Bohumína.V obou zápasech byli samostatnou kapitolou fanoušci obou mužstev, kteří celou dobu vytvářeli pro obě mužstva fantastickou kulisu, za kterou si zaslouží obrovskou poklonu a poděkování.Pro hráče Českého Těšína tak skončila první sezóna v novodobé éře, kterou se společně rozhodli oživit Jan Ovčaří a Petr Malíř.

Branky a nahrávky: 16. Malíř (Horák), 31. Ovčaří (Foltýn), 36. Toman, 42. Foltýn (Toman, Niedoba), 42. Michejda (Malyjurek, Horák) – 10. Štěpják (Sluštík), 11. Štubňa (Vacula), 18. Novák (Štěpják, Sluštík), 20. Tomášek (Štubňa, Bolek), 26. Novák (Štubňa, Štěpják), 47. Sluštík, 51. Sochorek (Mičulka), 56. Štěpják (Sluštík). Vyloučení:  8:6, navíc Foltyn 10 minut + do konce utkání – Bolek 10 minut  Využití: 2:2 Střely na branku: 28:44 Rozhodčí: Pelc – Puczok, Goláň Diváci: 250  Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 5:5, 5:8.