HC WOLVES TĚSNĚ PROHRÁLI S TJ HORNÍ BENEŠOV

Ve třetím kole, zavítal na stadion Vlků další soupeř, tentokrát z Horního Benešova. Smečku přijeli podpořit a povzbudit motorkáři z Ostravy a nejen oni asi nevěřili vlastním očím, když v 6. minutě zápasu svítilo na tabuli skóre 2:3 pro hosty. Napřed šli do vedené hráči HB, kteří v čase 3:29 hned první střelou v zápase překonali brankáře domácích Kamila Pavlíčka. Autorem branky byl Tomáš Lhotský. Z vedení se ale radovali jen 17 vteřin, kdy si pro změnu první střela domácích v provedení Jana Šmída našla taky cestu za záda gólmana Vítězslava Kobera. A aby toho nebylo málo, za necelou půl minutu už Vlci vedli. Překvapivou střelou z ostrého úhlu se předvedl domácímu publiku Daniel Smuž. Ovšem i hosté dokázali bleskově odpovědět a za 1:07 vteřin bylo skóre opět překlopeno na stranu hostí. Góly vstřelili Alexandr Lhotský a Josef Fibrich po té co je nedokázali domácí hráči pokrýt před brankovištěm.  Jak vidno, začátek zápasu byl pro diváky z říše snů, ovšem oběma trenérům musel připadat spíše jako noční můra. Více klidu dodalo skóre hráčům HB a ti dál zaměstnávali domácího gólmana.  V 10. minutě pronikl po pravém křídle až před Kobera kapitán domácích Marek Altera, protáhl se mezi dvěma bránícími hráči, ale jeho blafák přistál jen na vyrážečce gólmana hostí. O 20 vteřin později už, ale Kober nedosáhl na střelu, kterou mu přímo pod břevno pověsil Michal Toman a srovnal tak na 3:3. Častá střelba hostí však do konce třetiny ještě jednou slavila úspěch, když se nad rameno Pavlíčka trefil hostující František Zikmund a uzavřel skóre první třetiny na 3:4.

Do druhé třetiny nastoupili Vlci, opět povzbuzováni vynikajícími diváky, v pozměněné sestavě a o poznání aktivněji než hráli v první třetině. Ve 24 minutě předvedl parádní zákrok domácí Pavlíček, který pohotově vykopnutým betonem zlikvidoval střelu Martina Vrabela. Ani on ale nezabránil tomu, že se ve 27 minutě opět prosadili hosté. Na 3:5 zvýšil svou druhou brankou zápasu Zikmund, když svou střelu za clonícího obránce Víta Patrmana. I v této třetině se diváci dočkali bleskové odpovědi, protože 20 vteřin po Zikmundově gólu dorážel střelu Jana Ovčařího Šmíd, ale hlavní rozhodčí jeho trefu neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Po dalších 20 vteřinách se už ale vše povedlo správně a po Smužově střele od modré se k dorážce na brankovišti dostal Martin Caruk a bylo to 4:5. V polovině zápasu se začínalo znovu od nuly. Obránci hostí ztratili puk ve své třetině a Petr Malíř dokázal trefit mezeru mezi Koberovými betony, 5:5. Stejný hráč měl možnost obrátit stav na stranu domácích, ale z téměř stejného místa jako při gólu mířil nad branku hostí.

Na začátku třetí třetiny přišly opět dva rychlé góly hostí, které rozhodly o osudu utkání. Nejprve ve 42 minutě tečoval střelu obránce Tomáše Podzimného Adam Koschatzký a ve 45 minutě po asistenci Koschatzkého dal svůj druhý gól v zápase Fibrich. Jiskřičku naděje pro Vlky vykřesal v přesilové hře kapitán Marek Altera, který si sjel pro přihrávku od Malíře a střelou nad beton brankáře snížil na 6:7. To už ale bylo bohužel vše, protože další přesilovku již nedokázali domácí hráči využít a tak hosté odvezli všechny tři body s sebou do Horního Benešova.

HC Wolves–TJ Horní Benešov 6:7 (3:4, 2:1, 1:2)

Vyloučení:2:4, Využití: 1:0

Góly: 4.Šmíd (Niedoba); 5. Smuž (Malyjurek); 10. Toman (Chomič); 27. Caruk (Smuž, Pniok); 30. Malíř (Chomič); 48. Altera (Malíř, Patrman) – 4. Lhotský T. (Fraš); 5. Lhotský A. (Vrabel); 6. Fibrich (Koschatzký); 18. Zigmund (Mičola); 27. Zigmund (Podzimný); 42. Koschatzký (Podzimný, Hejhal); 45. Fibrich (Koschatzký)