HC Wolves – HK Krnov 5:4 v prodloužení (0:1, 3:0, 1:3)

V sobotu 2. 12. poprvé na led Vlčí smečky zavítali hosté z Krnova a nutno dodat, že ti diváci, kteří si našli cestu do hlediště tak určitě nelitovali.

Hned od začátku zápasu se hrál pohledný ofenzivní hokej a hlavně domácí Vlci si vytvořili velké množství šancí, které však nedokázali proměnit. První šanci si připravila pětka vedena Foltýnem. V první přesilové hře utkání hledal Foltýn u tyče stojícího spoluhráče, ale Malyjurek puk těsně minul.Další příležitosti skórovat měli Foltyn, Šmíd a Smuž. Foltyn ve 13. minutě vystihl v oslabení rozehrávku Krnova a řítil se sám na Kolberta v brance hostí, jeho střela po forhendové kličce však o pár centimetrů minula branku.  Šmíd ujížděl v 16. minutě ve dvojici s Tluszczikem a v situaci dva na brankáře zvolil střelu do proti pohybu Kolberta, ten ale stihl vykopnout svůj levý beton včas. V 18 minutě se dostali do vedení v zápase hosté, když po dlouhé přihrávce Holého, poslal Ševčík puk vpravo na rozjetého Pavla Michálka a ten z první nedal Horváthovi šanci 0:1. Krátce po gólu se po levém křídle rozjel Chomič a přesně přihrál na najíždějícího Smuže, který se tak ocitl sám před Kolbertem. Zvolil kličku do bekhendu, ale stejně jako Foltýn nedokázal usměrnit puk do branky a třetina tak skončila vedením Krnova.

V druhé třetině se obraz hry téměř nezměnil a Vlci pokračovali dobývání krnovské branky, Dokonalý obrat začal tvrdým hitem Radek Nevelöš, který v polovině zápasu nahradil zraněného Patrika Pasterného. Pasterný po zablokování jedné z nebezpečných střel Krnova musel ze zápasu odstoupit kvůli pohmožděnému hrudníku. A pak už přišly na řadu góly Vlků. V 36. minutě se na brankovišti dokázal, po střelách Ovčařího a Malyjurka protlačit k dorážce Tomáš Foltyn 1:1. O dvě minuty později stejný hráč tentokrát ukázal jak přesnou má nahrávku a Jan Ovčaří dokázal parádně trefit volný prostor u bližší tyče Kolbertovy branky 2:1. A ve 40. minutě se první útok prosadil znovu, tentokrát v oslabení. Dvakrát za sebou nechali hosté trestuhodně moc prostoru pro Jana Putniorze. Na poprvé to sice nevyšlo a Kolbert vytáhl jeden ze svých parádních zákroků, když vleže dokázal ještě přizvednout beton a vykopnout puk který již mířil do branky, ale o pár vteřin později už Putniorz přihrávku Ovčařího zužitkoval a 22 vteřin před koncem třetiny přesnou střelou zvýšil na 3:1.

Krnov začínal třetí třetinu v početní výhodě a dokázal ji po dvaceti vteřinách zužitkovat. Jan Kostovský po přihrávkách Holého a Ševčíka snížil na 3:2. Vlci si ale dvoubrankový náskok bleskově vzali zpět zásluhou Davida Horáka, Horák hledal před branku najíždějícího Alterua bránící Volf nechtěně srazil puk za Kolbertova záda 4:2. Hosté však znovu využili přesilovou hru a ve 47 minutě snížil na 4:3 po přihrávkách Holeše a Ševčíka Jiří Holý. Hosté ucítili šanci na srovnání a začali častěji střílet. Vlky v těchto chvílích podržel vynikající Horváth, který jednu ze střel i efektně vyhlavičkoval. Také obránci Vlků se snažili pomáhat svému brankáři jako například Ruda Tluszczik, který obětavým pádem zastavil tvrdou ránu krnovského Vysloužila. I přesto se krnovští dočkali vyrovnání a do prodloužení poslal utkání v 51. minutě Kostovský.

Prodloužení se hraje ve 3 hráčích na každé straně a tak o zajímavé situace nebyla ani nyní nouze. První šanci měl těšínský Šmíd, kterému při nájezdu dvou na jednoho přihrál Horák, Šmíd ale trefil jen boční síťku.  Po té se do dvou velkých šancí dostali hráči Krnova. Nejprve z první střílel úplně osamocený Zá vodník, ale Horváth se dokázal včas přesunout a střelu do prázdné branky zastavit. Ihned po vhazování střílel na Horvátha Vrábel a před ležícím brankářem Vlků dorážel volný puk Kostovský, ale i s touto situací si Horváth dokázal poradit. Ve 4. minutě prodloužení se rozhodl vzít osud utkání na svou hůl Jan Šmíd. Ovčaří mu přistrčil puk ještě v obranném pásmu Vlků a pak už Šmíd projel celé hřiště a ranou pod horní tyč přisoudil bod navíc za vítězství domácím.

HC Wolves – HK Krnov5:4 v prodloužení (0:1, 3:0, 1:3)

Vyloučení:4:2,

Využití: 0:2

V oslabení: 1:0

Góly: 36. Foltyn (Malyjurek, Ovčaří); 38. Ovčaří (Foltyn); 40. Putniorz (Ovčaří, Cháňa); 41. Horák (Šmíd, Altera); 64. Šmíd (Ovčaří) – 18. Miichálek P. (Ševčík, Holý); 41. Kostovský (Holý, Ševčík); 47. Holý (Holeš, Ševčík); 51. Kostovský (Michálek P.)