HC WOLVES – HC STUDÉNKA 3:8 (1:3, 2:1, 0:4)

V dalším domácím utkání, přijela na led trápících se Vlků, zatím stejně nevýrazná Studénka, která je, i přes dvě úvodní prohry, stále považována za jednoho z favoritů soutěže.  Po nevýrazném začátku obou tápajících týmů, pomohla Studénce k vedení první přesilová hra v zápase, kterou využil Martin Štěpjak. A hned vzápětí přidal druhou branku Milan Ertel. Těmi to góly se hráči Studénky uklidnily, naopak na Těšín jako by spadla obrovská deka, ze které se marně snažily vyvléci.  V 17. minutě přidal svou druhou branku v zápase Štěpjak, který dokázal v oslabení překonat Pavla Golasowského hájícího branku Vlků. V této přesilovce se konečně střelecky zapsali i Vlci, když střelu Nevelöše tečoval za záda výborně chytajícího Jana Baldíka,dobře clonící Pavel Malyjurek. To však bylo vše, čím Vlci v první třetině potěšili fanoušky, kteří je nepřestávali ani za nepříznivého stavu povzbuzovat.

Druhá třetina začala téměř stejným způsobem. Po vyloučení na straně Vlků, dovršil v přesilové hře hattrick Martin Štěpjak. I přesto se opět potvrdilo, že druhá třetina je nejlepší částí hry Českého Těšína. V přesilové hře se po rychlé výměně puku mezi beky Patrmanema střílejícím Denisem Niedobou prosadil tečí Petr Malíř. A do kontaktu se soupeřem se Vlci dostali v poslední minutě druhé třetiny, když zase zaúřadovala osa Nevelöš Malyjurek. Prvně jmenovaný v rohu u Těšínské branky vybojoval puk, přistrčil jej Malyjurkovi a ten po průniku po křídle vystřelil z kruhu a trefil přesně na Baldíkovu vyrážečku. 3:4

Bohužel dobrý závěr druhé třetiny si Vlci zapomněli přibalit do začátku třetí a dva góly během prvních dvou minut už definitivně uklidnili hráče Studénky a ti kráčeli za prvním vítězstvím v této sezóně. Gólový účet se zastavil na čísle 8 a branky ve třetí třetině vstřelili  Orszulík, Ertel, Martinčík a Jedlička. Za zmínku stojí fakt, že Štěpjak (3g+2a) a Ertel (2g+2a) se podíleli na všech brankách hostí.

Nezbývá než věřit, že se Vlci dokáží zvednout a výkony z druhých třetin dokáží předvést v celém zápase, nejlépe hned ve středu 12.10, kdy na Těšínském stadionu přivítají hráče HC Orlová a odvděčí se tak skvělým fanouškům, kteří přesně naplňují větu „Hrdí když se vítězí, věrní když se nedaří“ a fandí Vlkům za jakéhokoliv stavu.

HC Wolves – HC Studénka 3:8 (1:3, 2:1, 0:4)
Vyloučení: 4:6, navíc Novák (Stu) 10‘; Využití: 2:2, V oslabení: 0:1; Střely: 37:54
Góly: 17. Malyjurek (Nevelöš); 35. Malíř (Niedoba, Patrman V); 39. Malyjurek (Nevelöš) – 9. Štěpjak (Lyčka, Martinčík); 10. Ertel (Janečka, Jedlička); 17. Štěpjak;  34. Štěpjak (Tomášek, Martinčík); 42. Orszulík (Ertel); 43. Ertel (Štěpjak); 51. Martinčík (Štěpjak); 54. Jedlička (Ertel)