HC WOLVES – HC BOHUMÍN 2:7 (0:0, 1:4, 1:3)

Čtvrtý zápas v řadě na domácím ledě a opět prohraný po nezvládnuté jedné třetině. Asi tak by bylo možné shrnout 6. kolo KLM ve kterém se Český Těšín utkal s Bohumínem, který zatím plní předpovědi, že může být černým koněm soutěže.

Začátek zápasu konečně vypadal ze strany Vlků lépe než v předchozích utkáních, hráli aktivně a střelecky se drželi hostů, I přesto byla v první třetině nouze o gólové příležitosti a dvě největší šance měli hráči Bohumína. V obou případech však pouze rozezněli břevno, případně tyč skvěle chytajícího Golasowského. Hlavně druhá situace byla důležitá, protože se jednalo o trestné střílení za zalehnutí kotouče v brankovišti sedmnáct vteřin před koncem první třetiny. Ale ani v této situaci si kapitán a trenér hostí v jedné osobě Marek Ivan nedokázal poradit a tak se do kabin šlo za stavu 0:0.

Do toho zápasu byla druhá třetina vždy nejlepší částí hry hráčů Českého Těšína, bohužel zrovna dnes to neplatilo a po třech minutách se radoval z úvodní branky záasu hostující Javín. Jak už je v zápasech Vlků zvykem došlo k bleskové odpovědi, a Toman po sedmnácti vteřinách dokázal vyrovnat na 1:1. Ani tento stav nevydržel na světelné tabuli moc dlouho a ve 29 minutě již hosté vedli 1:3, když se dvakrát po sobě prosadila dvojice KopúnKribík, kdy prvně jmenovaný nahrával a druhý přesně střílel. Vlčí smečce nepomohly ani dvě přesilovky, naopak sedm vteřin před koncem třetiny, vstřelil gól v oslabení Gelnar.

Třetí třetina už jen dokonala zmar a bezmoc Vlků a hosté si už jen soustředěným výkonem navyšovali svůj náskok. Ve 44 minutě zvyšoval na 1:5 Mikšan a v 56 po chybné rozehrávce obrany si zahráli Bohumínští s Golasowskýmbago na jehož konci byl úspěšným střelcem Kopún. V 56 minutě se dočkal střeleckého úspěchu i Marek Ivan. O kosmetickou úpravu skóre ze strany Vlků se postaral neúnavně bojující Pavel Malyjurek, když v 58 minutě prostřelil vystřídavšího brankáře hostí Puchkého.

HC Wolves – HC Bohumín 2:7 (0:0, 1:4, 1:3)

Vyloučení:2:3, navíc ve 20. Ivan (B) neproměnil TS

Využití:0:0

V oslabení: 0:1

Střely: 29:47

Góly: 25. Toman (Šmíd); 58. Malyjurek (Patrman V.) – 24. Javín (Černín, Ivan); 26. Kribík (Kopún); 29. Kribík (Kopún); 40. Gelnar (Milch); 44. Mikšan (Král, Ivan); 56. Kopún (Kribík), 57. Ivan (Javín)