HC WOLVES ČT –HC Rožnov p. Radhoštěm 3:4 (1:3, 2:1, 0:0)

Ve středu zavítal do Českého Těšína tým Rožnova pod Radhoštěm, soupeř, kterého Vlci už dvakrát v sezóně porazili. Začátek zápasu vypadal pro Vlky velmi nadějně. Už ve 3. minutě při první přesilové hře stačilo deset vteřin a Tomáš Michejda tvrdou a přesnou ranou poslal domácí do vedení 1:0. Bohužel od této branky převzali iniciativu hosté a postupně začali Vlky přehrávat. Jejich aktivita pak byla odměněna vyrovnávací trefou, kterou v 8. minutě zařídil Prycl na 1:1. Hra pokračovala s několika střelami na každé straně, žádná z nich ale nebyla vyloženě gólová. Až v 15. minutě se do samostatného úniku dostal hostující Cvečka a dokázal svůj nájezd proměnit. 1:2. A v 19. minutě to bylo už 1:3, to když se v situaci jeden na jednoho rozhodl Švajda vystřelit přes obránce a brankář HC Wolves Kamil Pavliček našel puk až ve svojí brance.

Druhou třetinu začali aktivněji Vlci a už po dvaceti sedmi vteřinách  Putniorz střelou na bližší tyč snížil na 2:3. Šanci na vyrovnání měl v páté minutě Vít Patrman, který si našel před brankou volný puk, ale jeho bekhendová střela na dobře chytajícího Netoličku v brance hostí nestačil. A hned vzápětí se připomněli i hosté, ale jejich 3 střely v krátkém sledu dokázal zneškodnit brankář Pavlíček. Ve 31. minutě se dočkali vyrovnání Vlci. Malyjurek našel z poza branky Foltýna a ten se z kruhu pro vhazování nemýlil 3:3. Krátce po vyrovnání jeli spolu do útoku Chomič a Toman, ale střelu druhého jmenovaného vytáhl Netolička svojí vyrážečkou. Za další půl minutu to střelou přes hráče zkusil i Patrman a za Netoličkou zazvonilo břevno jeho branky. Hosté ve druhé třetině už nehráli tak aktivně, ale přesto se dokázali jednou prosadit. Ve 34. minutě nechali domácí trestuhodně volného Cvečku před Pavlíčkem, a tak pro něj nebyl problém dorazit Skopalovu střelu a následnou dorážku Švajdy, se kterou si Pavlíček ještě poradil, do poloprázdné branky 3:4.

Jak se později ukázalo, jednalo se o branku vítěznou, protože ve třetí třetině už žádná další branka nepadla. Za zmínku stojí střela Putniorze šest vteřin po začátku třetiny, která zazvonila o pravou tyč. Domácí trefili konstrukci branky celkem třikrát, poslední kdo zazvonil, tentokrát na levou tyč, byl Michejda. Největší a poslední šanci na vyrovnání měl v 19. minutě Pavel Malyjurek, ale nedokázal na brankovišti trefit puk, který mu přihrával Putniorz.

Vlci tak poprvé s Rožnovem prohráli.

HC Wolves – HC Rožnov 3:4 (1:3, 2:1, 0:0)

Vyloučení: 7:5

Využití: 1:0

Góly: 3. Michejda (Malyjurek)0; 21. Putniorz  (Ovčaří); 31. Foltýn (Malyjurek) – 8. Prycl (Švajda,Holý); 16. Cvečka (Krejčí); 19. Švajda (Valentík, Krejčí);  34. Cvečka (Švajda, Skopal) 43. Hermann (Juříček); 53. Omera (Hradil).