CTE
2. 3.
09:00

Marek Ivan hodnotí utkání s Krnovem

Zatím poslední utkání odehrál v sobotu tým HC Wolves na venkovním ledě, konkrétně v Krnově. Utkání přineslo velké množství branek. Přestože tomu průběh zejména prvního dějství utkání nenasvědčoval, podařilo se nám nakonec zápas dotáhnout k vítězství a dovést domů důležité tři body do tabulky. Jak utkání hodnotí trenér Marek Ivan, se podíváme v dnešním krátkém rozhovoru. ⚫⚪🏒 #silasmecky

🐺Soupeř zahájil utkání třemi poměrně rychlými góly. HC Wolves tak po necelých osmi minutách prohrávali o tři branky. Co přesně se stalo? Jak ovlivní takový začátek utkání zbytek zápasu?Samozřejmě opět to byl špatný začátek utkání, první třetiny nás trápí dlouhodobě. Na druhou stranu tomu předcházely i dvě chyby rozhodčích, dva góly spadly z mého pohledu z ofsajdu nebo ofsajd situaci bezprostředně předcházel. Byly to rychlé góly, po sobě, třetina pak skončila 4:1, pro hráče taková situace rozhodně není jednoduchá.

🐺Co jste si řekli po třetině v kabině?
V kabině byl samozřejmě vítr z mé strany. Když jsem odešel ze šatny, pokračovalo to i ze strany druhého trenéra a vedení klubu. Dále bych to nerozebíral. Věci z kabiny mají zůstat v kabině.

🐺Jak se to projevilo během druhé třetiny?
Paradoxně je to nakoplo a díky rychlému gólu na 4:2 a 4:3 se ta hra začala přelévat v náš prospěch a kluci začali dodržovat vše, co po nich chceme celou sezonu. Takže herní systém, jednoduchost, rychlé přihrávky a samozřejmě taktiku.

🐺Odkdy se utkání zlomilo v náš prospěch? Definitivní vítězství rozhodl až gól v samotném závěru zápasu.
V druhé třetině jsme dali rychle za sebou góly, vrátili se do hry. Soupeř, jak se mi zdálo, ke konci trochu strádal. Myslím, že vítězný gól padl i trochu po chybě soupeře. Své vedení z první třetiny mohl Krnov dotáhnout do vítězného konce. Nakonec se nám ale zadařil obrat utkání a tři body jsme si odvezli domů my.

🐺Krnov je posledním týmem v tabulce, už před utkáním bez šance na postup do play-off. Přesto jsme se v utkání s ním poměrně trápili. Splnil zápas vaše očekávání?
Očekávání jsme určitě nenaplnili. První třetina byla špatná, když jedeme ven, musíme hrát ze zajištěné obrany, hrát vyrovnaně, maximálně v průběhu nepatrně prohrávat. A ne laxním přístupem hráčů celou třetinu promarnit. Přestože jsme vyhráli, já jako trenér nemůžu být s výkonem spokojený.

🐺V neděli nás čeká poslední domácí zápas základní části. S čím je třeba do něj jít a co naopak nechat za sebou?
Negativní věci nechat v Krnově, odrazit se od druhé dvacetiminutovky, hrát herní situace, jak se mají řešit. Přenést to dál. Vyvarovat se chyb jako je nedodržování taktiky a dát pozor na herní součinnost celé herní pětky.