Jdeme do finále !

Nejen radost z vyřazení Nového Jičína, ale také radost vlků z vyřazení dalšího favorita krajské ligy, tým ze Studénky. Ty porazili nejen na jejich ledě vysoko 1:5 , ale ukázali  sílu i na domácím ledě, kde  Studénku přestříleli 6:3.

V první třetině to byl velice vyrovnaný zápas, na gól jsme čekali až do 13.minuty, kdy se těšínským naskytla přesilovka 5na3, kterou plně využili. Přesnou mušku zaznamenal Marek Haas. Do kabiny se odcházelo s náskokem jednoho gólu.

Ve druhé třetině už to bylo na góly o něco bohatší, hosté sice vyrovnali, ale Vít Patrman opět vystřelil vedení domácímu týmu. A pokračovalo se dál ve velmi vyrovnané a bruslařsky náročné hře.

Ve třetí třetině se rozhodlo už o všem. Domácí nepřipustili, že by se měla série přesunout zpátky na led Studénky a šlápli do bruslí.  Marek Haas ukázal, jaké má šikovné ruce, rychle se obtočil kolem branky a zasunul puk za hostujícího brankáře a rázem se strhlo vedení o dva góly na domácí stranu. Studénka dostala možnost vyzkoušet si přesilovou hru, kterou v úplném závěru stihli využít a snížili manko o jeden gól. Ale poté úřadovali jen domácí Wolves. Přesto, že v základní části těšínským přesilovky vůbec nešly v playoff tomu je jinak. Nabídnutá přesilovka byla sehrána fantasticky a Petru Malířovi stačilo doklepnout puk do prázdné branky. Pořád byli vlci hladoví po úspěchu a postupu do finále a tak se vydali do úniku dva na jednoho Matějíček s Ondrou Pniokem. Celé tažení vedl Marek Matějíček, poté skvěle přihrál Ondrovi, který rázem opět navýšil skóre zápasu. Studénka zkusila ještě štěstí v powerplay, ale sladkou tečku na závěr přidal opět Marek Haas, který obdržel přihrávku od Martina Piechy, který umožnil parťákovi vsítit hattrick dvě sekundy před koncem.

Děkujeme všem fanouškům za podporu a také fanouškům Studénky nejen za vytvoření skvělé atmosféry, ale také v závěru utkání za pěkné gesto.

Góly : HAAS (Piecha, Ščurek), PATRMAN (Michejda, Široký), Haas (bez asistence), MALÍŘ (Piecha, Haas), PNIOK O. (Matějíček), HAAS (Piecha)