První kolo PLAYOFF úspěšně pro Wolves

Dne 26.2. vyzval tým HK Nový Jičín naše vlky ve druhém vzájemném zápase playoff. Wolves měli bod k dobru, takže Jičínu šlo o všechno. Ačkoli jsme čekali vyrovnaný a na jičínském ledě velmi těžký boj, tak svou nadvládu ukázali právě hostující tým.

Už v první třetině Wolves vedli 0:4 , hned na začátku ve 2.minutě se prosadil kapitán Tomáš Foltyn a o chvíli později přidal další branku Palo Malyjurek a tím to nekončilo, vlci byli stále hladoví po úspěchu a nechtěnému prodloužení série, takže kombinovali dále. Jičínské k ničemu nepustili, je fakt, že perfektní výkon předvedl také brankář Erik Gabler. Krásnou akci předvedl Martin Piecha, který se vydal dopředu, počkal si na najíždějícího Jaromíra Širokého a předložil mu nádhernou přihrávku do poloprázdné brány. Jaromírovi stačilo jen puk doklepnout za záda domácího brankáře a rázem jsme vedli o 3 branky.  Tomáš Foltyn přidal ještě pojišťovací branku do kabiny a dodal mužstvu dostatečný klid na hokejkách i na ledě.

Druhá třetina byla už vyrovnanější, ale těšínští drama nepřipustili. Poučili se z chyb z předchozího zápasu a tentokrát drželi otěže ve vlastní režii. Novému Jičínu se podařilo sice vstřelit branku, ale k ničemu jinému se nedostali.

Ve třetí třetině dostal tým HK Nový Jičín možnost vyzkoušet si přesilovou hru 5na3, kterou využili a taky pokračovali v powerplay, ale kanonýr Tomáš Foltyn byl velmi při chuti a po nabídce Martina Piechy, který mohl sice skórovat sám, ale dopřál střelu do prázdné brány Tomášovi, který tak zkompletoval svůj hattrick.

Nutno podotknout, že zápas byl v režii Martina Piechy, který  bilancí 0+4  významně pomohl k výhře Wolves, také obrana Wolves fungovala jak měla, jelikož Jičín se nemohl dostat k žádné akci.

Děkujeme všem za podporu. Hned ve středu se utkáme s týmem HC Studénka na jejich ledě a budeme chtít navázat na úspěch z prvního kola playoff. Budeme rádi za vaši podporu.

Góly: FOLTYN(Piecha), MALYJUREK(Altera), ŠIROKÝ (Piecha), FOLTYN (Piecha, Haas), FOLTYN(Piecha)

Tresty: 10:24 (+10min. Ondra Pniok nesp.chování)