První krok úspěšně pro Český Těšín

S koncem základní části přišlo na řádu play off, ve kterém nás vyzval tým z HK Nový Jičín B. Na žádost Nového Jičína bylo vyměněno pořadatelství, tudíž zápas začínal na ledě Českého Těšína. Zápas se nesl ve velmi bruslařském tempu i duchu fair play, jelikož první vyloučení přišlo až ve 2.třetině.

V 1.třetině hned na úvod zápasu inkasovali domácí Wolves. Těšínské to ale nepoložilo a začali jičínské tlačit v obranném pásmu, avšak vyrovnávacího gólu jsme se dočkali až ke konci třetiny, kdy se parádně z otočky trefil přesně Martin Piecha. Do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Ve 2.třetině tlak domácích nebral konce, opět zamkli svého soupeře a ostřelovali brankáře Jičína. Po krásné akci Vydra-Foltyn-Haas se prezentoval krásným gólem poslední zmiňovaný a to Marek Haas. Vedení se tedy otočilo ve prospěch Wolves a jízda začala. Nový Jičín nám nabídnul šanci přesilové hry, kterou jsme sehráli velmi krásně. Malíř přihrál Petrovi Ščurkovi, který nahrál zcela volnému Martinovi Piechovi, který neměl problém prostřelit poloprázdnou bránu. Další pěkná akce přišla, kdy po přihrávkách prostřelil jičínskou klec Ondra Pniok a rázem jsme vedli 4:1.

Ve 3.třetině , ale domácí upustili a naopak Jičín byl ten, který do toho kopnul. Postupně snižovali manko zápasu a pro změnu to byli jičínští, kteří tlačili těšínské. Po inkasovaných gólech přišlo vzápětí vyrovnání.

Zápas tedy šel do prodloužení. Gól padl až po 7 minutách hry. Kdy rozhodl domácí Tomáš Foltyn. První krok k postupu jsme tedy i přes chyby ve 3.třetině zvládli a máme proti Novému Jičínu bod k dobru. Ve středu se může rozhodnout.

Děkujeme všem za podporu, budeme se těšit ve středu.

Góly: PIECHA (Vydra, Haas), HAAS (Foltyn, Vydra), PIECHA (Ščurek,Malíř), PNIOK O. (Malíř, Matějíček), FOLTYN (Haas)