2:0! Ve středu můžeme rozhodnout!

Finále mezi Karvinou a Wolves má zatím přesvědčivého vedoucího v sérii. V prvním utkání deklasovali Vlci před vyprodaným českotěšínským stadionem Karvinou vysoko 7:3, v pondělí získali dva mečboly díky výhře 2:3 v prodloužení, kterou vystřelil v 62. minutě David Hoďa.

V prvním utkání Vlci karvinské hokejisty rozstříleli 6:0. Poprvé se dokázali prosadit už ve 2. minutě gólem Ondřeje Pnioka, ve 4. minutě zvyšoval na 2:0 Petr Malíř. Třetí gól v 11. minutě vyhnal z branky hostujícího gólmana Pútce, místo kterého nastoupil Marek Volf.  Ale ani ten čisté skóre dlouho neudržel, ve 14. minutě zvyšoval na 4:0 Pavel Malyjurek a hostující tým si vyžádal oddechový čas. Domácí dokázali do konce třetiny skórovat ještě dvakrát – prosadil se Ondřej Pniok ve vlastním oslabení a po návratu z trestné lavice Jakub Voznica.

Druhou i třetí třetinu dokázali vyhrát hosté, ale nebylo jim to nic platné. Domácí si pohodlně udržovali vedení, které si vytvořili v první třetině. Karviná dokázala snížit na 6:2 po brankách Malíka a Hegegyho, na konci druhé třetiny ale vrátil klid na domácí hokejky Martin Piecha. Ve 43. minutě už pouze na konečných 7:3 korigoval Ondřej Kasperlík.

HC Wolves Český Těšín – HC Býci Karviná
7:3 (6:0)(1:2)(0:1)

branky: 2. Pniok (Vydra), 4. Malíř (Vydra), 12. Altera (Smuž), 14. Malyjurek (Altera, Smuž), 17. Pniok (Malíř), 18. Voznica (Malíř), 36. Piecha (Voznica, Zamecznik) – 26. Malík (Petrák, Bolek), 35. Hegegy, 43. Kasperlík (Deutsch)
průběh: 6:0, 6:2, 7:2, 7:3
tresty: 8:4 + dva TS za faul Karviné – TS neproměněno
fanoušci: 458
sestava: Gabler (Loubal) – Zamecznik, Hoďa, Vydra, Ščurek, Patrman V., Široký – Foltyn, Piecha, Voznica – Malyjurek, Malíř, Pniok – Trombik, Smuž, Altera

Druhé utkání přineslo zdánlivě vyrovnanější utkání. Poprvé se do vedení dostali karvinští, když se v 11. minutě trefil Jakub Juhasz. O dvě minuty později bylo vyrovnáno po brance Petra Malíře, který se prosadil ve vlastním oslabení. Petr Malíř se postaral také o druhou branku utkání, ve 34. minutě poslal českotěšínské hokejisty do vedení 1:2. To jim ale nevydrželo dlouho, o minutu později bylo po trefě Petráka srovnáno. Třetí třetina gól nepřinesla a tak muselo o vítězi rozhodnout až prodloužení. V tom se v 62. minutě prosadil po přihrávce od Jakuba Voznici David Hoďa.

HC Býci Karviná – HC Wolves Český Těšín
2:3 pp. (1:1)(1:1)(0:0)

branky: 13. Malíř (Pniok), 34. Malíř, 62. Hoďa (Voznica) – 11. Juhasz (Grepl), 35. Petrák (Vaštík, Bolek)
průběh: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3
tresty: 5:7 + 10 min. OT za NESP hráč č. 15 HC Wolves
střely: 42:29
fanoušci: 500
sestava: Loubal (Gabler) – Zamecznik, Hoďa, Vydra, Ščurek, Patrman V., Široký – Foltyn, Piecha, Voznica – Malyjurek, Malíř, Pniok – Trombik, Smuž, Altera – Patrman S.

O postupu tak může rozhodnout již třetí utkání, které je naplánováno na středeční podvečer (od 18:00) v Českém Těšíně.