JAKUB VOZNICA: Máme nejlepší fanoušky v celé lize!

Před dnešním druhým semifinálovým utkáním přinášíme rozhovor s Jakubem Voznicou, který rozhodl vítězným gólem o našem postupu do semifinále v druhém utkání s Frýdkem.

Jakube, jak vzpomínáš na Frýdek?

Frýdek nám jako soupeř úplně neseděl. V posledním kole základní části jsme s nimi na jejich ledě prohráli, ale věděli jsme, že čtvrtfinálová série bude jiná. První utkání u nás vypadalo spíš jako utkání v házené než v hokeji, myslím, že i samotný výsledek o tom dost napověděl. Důležité ale bylo, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce.

Ve druhém zápase vedl Frýdek po první třetině 1:0, ve druhé třetině jste dokázali průběh utkání otočit a vedli jste 1:4. Jenže Frýdek tříbrankové vedení smazal a v 57. minutě bylo srovnáno.

Myslím si, že jsme je trochu podcenili, v hlavách jsme se už všichni viděli v semifinále, ale Frýdek je nevyzpytatelný a hodně houževnatý soupeř. Snížení na rozdíl dvou branek je nakoplo a naopak jsme to byli my, kdo začal dělat chyby a bát se o výsledek. Frýdek toho pouze využil a dokázal stav utkání srovnat.

Pak přišla 59. minuta a vaše rozhodující branka….

Folťasovi (Tomáš Fotlýn – pozn. red.) se povedlo ve třetině vyhrát buly na Zámka (Patrik Zamecznik – pozn. red.). Ten mi nahrál krásně prakticky do prázdné branky. Mým úkolem bylo tak puk pouze nasměrovat. Což se podařilo a myslím, že nejenom mně, ale všem na střídačce spadl kámen ze srdce, že nemusíme utkání rozhodovat v prodloužení nebo v samostatných nájezdech.

V semifinále vás čeká Studénka. Soupeř, se kterým jste dvakrát nezvládli čtvrtfinále. Ve středu jste je ale přehráli docela jednoznačně 0:5.

Myslím si, že kdyby mi někdo před zápasem řekl, že zvítězíme 0:5, tak mu asi věřit nebudu, ale po tom, co jsme v zápase dokázali si myslím, že jsme si vedení v sérii jednoznačně zasloužili.

Úplně tak jednoznačné to ale nebylo, ač tomu výsledek napovídá. Hra byla po celou dobu utkání hodně vyrovnaná, my si ale zodpovědně plnili pokyny trenéra, výborně bránili střední pásmo a Studénku nepustili prakticky do žádné větší šance, naopak si myslím, že jsme mohli klidně ještě jeden nebo dva góly přidat.

V letošní sezóně za váma stojí fanoušci, kteří vás přijeli podpořit jak do Frýdku, tak do Bohumína…

Fanouškům patří obrovský dík, na tribunách doma i venku jsou neuvěřitelní. Kde jaký prvoligový klub by nám je mohl závidět. Přijďte i dnes v hojném počtu, budeme Vás opět potřebovat. Studénka je dobrý manšaft, ale my uděláme vše proto, abychom dnes postoupili do finále a společně si zazpívali „Raketou na Mars“.