DIVOKÁ PŘESTŘELKA PRO WOLVES

Třináct branek, třicet osm trestných minut. Divoká přestřelka, v níž se proměnilo první čtvrtfinálové utkání mezi HC Wolves Český Těšín a HC Frýdek – Místek B, skončila lépe pro domácí celek.

První branku viděli diváci již ve 2. minutě, to se poprvé radovali domácí po gólu Marka Matějíčka. Hokejisté Frýdku ale dokázali nepříznivý stav v první třetině otočit ve svůj prospěch. Ve 12. minutě využil první nabízenou přesilovou hru gólem Vančo-Minaříka, o dvě minuty později udeřil stejný hráč ve vlastním oslabení.

Ve 28. minutě udeřil Frýdek v přesilovce podruhé. První ze svých čtyř branek v utkání vstřelil Jakub Heralt. V polovině utkání snižoval opět na rozdíl jediné branky ve vlastním oslabení Petr Ščurek. Diváci mohli vidět ve stejném oslabení i druhý gól, Martin Piecha ale samostatný únik v gól neproměnil. Srovnání tak přišlo až o dvě minuty později z hole Ondřeje Pnioka. Jenže Frýdek se nezalekl a do konce druhé třetiny přidal další dvě branky.

Třetí třetina byla od začátku bohatá na tresty. Ve 46. dokázal Tomáš Foltyn využít dvojnásobnou přesilovou hru a deset minut před koncem se začínalo znovu od začátku, jelikož Daniel Smuž srovnával na 5:5. Vstup do poslední dvacetiminutovky měli lepší domácí. Na 6:5 zvyšoval v oslabení Jaromír Široký a v 54. minutě poprvé vedli hráči Wolves o dvě branky po gólu Piechy. Dvougólové vedení ale trvalo pouhých dvanáct vteřin, Tomáš Heralt snížil svým čtvrtým gólem na 7:6.

Víc branek v utkání nepadlo a Těšín po velkém boji vybojoval první bod ve čtvrtfinálové sérii. Odveta je naplánována na středu od 18:00 ve frýdeckomístecké hale Polárka.