BOHUMÍN PŘEVÁLCOVÁN!

Sobotní odpoledne na zimním stadionu mělo slavnostní nádech. Hráči Wolves se rozhodli před utkáním s Bohumínem pokřtít nové dresy. Slavnostní akt začal nástupem hráčů společně s dětmi z oddílu HC Vlci Český Těšín. Poté již moderátor Jiří Basta uvítal na ledové ploše bývalého kapitána HC Wolves Rudolfa Tluszczika a spolu s ním i Jiřího Trvaje, kteří se zhostili samotného křtu dresů. Oba dva pak na závěr popřáli týmu hodně štěstí v zápase i úspěchů v celé sezóně.

Do utkání vstoupili lépe domácí, když se už po čtrnácti vteřinách hry prosadil Tomáš Foltyn. V první třetině odskočili domácí na rozdíl čtyř branek, když se kromě Foltyna prosadil také Křibík, Smuž a Ondřej Pniok. Utkání měli domácí dobře rozehrané a vypadalo to, že Bohumín dnes nemá šanci.

Po první třetině byli fanouškům představeni letošní nováčci kádru a došlo k vyhodnocení soutěže o „Slogan HC Wolves“. Do soutěže se přihlásilo přes třicet sloganů, za vítězný byl zvolen slogan Jiřího Zagury – „Každý jako vlk, společně jako smečka“. Jiří Zagura byl na utkání osobně přítomen a od majitele klubu Petra Malíře převzal dres podepsaný celým týmem.

Jenže ve druhé třetině bylo všechno jinak. Bohumín zabral, Wolves naopak ukolébáni čtyřgólovým náskokem ve hře maličko polevili a Bohumín trestal. Nejprve se ve 28. minutě prosadil Putniorz, o pět minut později snižoval na rozdíl dvou branek Sysala. Klid na hokejky a tří gólový náskok vrátil domácím ve 36. minutě Martin Piecha.

Ve třetí třetině to bylo zase jenom o dva góly, když se ve 46. minutě prosadil Honza Ovčaří. V 51. minutě zvyšoval na 6:3 Martin Štěpjak a gólem do prázdné brány v poslední vteřině utkání zpečetil výhru 7:3 David Hoďa.

HC Wolves Český Těšín – HC Bospor Bohumín
7:3 (4:0)(1:2)(2:1)
branky: 1. Foltyn (Piecha), 7. Křibík (Voznica), 11. Smuž (Pniok), 13. Pniok, 36. Piecha (Vydra), 55. Štěpják (Hoďa), 60. Hodďa (Pniok) – 28. Putniorz (Ivan, Schwarz), 24. Sysala, 47. Ovčaří (Ivan)
průběh: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3, 7:3