HC Wolves – HK Nový Jičín „B“ 9:3 (3:0, 4:1, 2:2)

Poslední zápas první poloviny soutěže přivedl na led Vlků hráče Nového Jičína. Souboj dvou týmů, které spolu sousedí v tabulce, určil, kdo bude na šestém a kdo na sedmém místě tabulky.

Hned ve 21. vteřině zápasu vyslal Jan Ovčaří perfektní přihrávkou do brejku Tomáše Foltýna a ten přesnou střelou na lapačku hostujícího Horáka otevřel skóre zápasu. 1:0. V 10. minutě pronikl do obranné třetiny hostí po pravém křídle Michal Toman, přisunul puk před bránu, kam si najel Marek Altera a pohotovým blafákem poslal Vlky do dvoubrankového vedení 2:0. Hráči Nového Jičína byli v první třetině naprosto neškodní a ani jejich brankář neměl nejlepší den, což potvrdila 16. minuta, kdy mu do sítě propadla lehká střela Václava Chomiče a uzavřela účet první třetiny na 3:0.

Do druhé třetiny nastoupili hosté se zpožděním, které hlavní rozhodčí ocenil dvouminutovým trestem pro hráčskou lavici za zdržování hry. Přesilovku využil svým druhým gólem v zápase Chomič, když po jeho bekhendovém pokusu puk opět Horákovi propadl do sítě – 4:0. A ve 27. minutě již Horák v brance nezůstal, to když jej překonal Jan Putniorz a zvýšil už na 5:0. Toto vysoké vedení jakoby Vlky uspokojilo a hned za 30 sekund po pátém gólu se poprvé prosadili i hosté, když do té chvíle bezchybného Horvátha překonal Merenda. 5:1. Ale to bylo ve druhé třetině vše, k čemu se hosté dostali, protože ve 28. minutě přidal Putniorz další gól po přihrávce Zimmera 6:1 a v 31. minutě po samostatné akci se mezi dvoubrankové střelce zápasu zařadil Foltýn 7:1.

Třetí třetina přinesla po dvou gólech na každé straně. Nejprve se trefili hosté, když po Juříčkově přihrávce skóroval ve 43. minutě Hermann na 7:2. Premiérovou trefu v dresu Vlků si ve 49. minutě připsal Michal Zachara – 8:2. Poslední branku hostí si v 53. minutě připsal Omera v přesilové hře 8:3. Poslední slovo, ale patřilo hráči, který gólový účet tohoto zápasu začal a 53. minutě i uzavřel svým třetím gólem v utkání. Druhý hattrick Vlků v této sezóně vstřelil Foltýn a završil skóre na konečných 9:3.

Díky vysokému vítězství se Vlci bodově dotáhli na Nový Jičín, ale díky lepšímu skóre jej přeskočili a jsou momentálně na šesté příčce v tabulce krajské ligy.Toto umístění mohou potvrdit v utkání s Rožnovem, který už dvakrát v sezóně porazili.

Vyloučení:5:4,
Využití: 1:1
Góly:1. Foltýn (Ovčaří, Putniorz); 10. Altera (Toman); 16. Chomič (Toman, Altera); 22. Chomič (Michejda, Patrman V.); 27. Putniorz (Foltýn, Ovčaří); 28. Putniorz (Zimmer); 31. Foltýn; 49. Zachara (Patrman V., Cháňa); 53. Foltýn (Malyjurek, Putniorz) – 27. Merenda (Hermann, Pajmon); 43. Hermann (Juříček); 53. Omera (Hradil)