HC Wolves – HC Studénka 5:6 (0:1, 3:3, 2:2)

Po čtyřech utkáních na hřištích soupeřů, se Vlci vrátili na svůj domácí stadion, kde je čekala, již po druhé v této sezóně, Studénka.

První šanci si vypracovali domácí Vlci, když ve 3. minutě v přesilové hře zpoza branky zkusil zasunout puk pod betonem hostujícího gólmana Horák. Ve stejné minutě zahrozili i hosté když se v oslabení dostal do brejku Sochorek, ale jeho střelu udržel pozorný Golasowský. Další šanci měla v 8 minutě Studénka. Ertel se ocitl sám před Golasovským, ale ten si poradil i s jeho blafákem. A do třetice vynikající Golasowský tentokrát v 9. minutě vychytal v úniku Mičulku. Ani on však v 11 minutě nemohl dosáhnout na bekhendovou střelu Kameníčka, který se z mezikruží trefil přesně pod horní tyčku 0:1. V první třetině ještě stojí za zmínku akce z 13. minuty, kdy při hře 4 na 4 se do úniku 2 na 1 dostali domácí Putniorz s Foltýnem, ale přihrávku překazil dobře vloženou hokejkou obránce Studénky a dva střelecké pokusy Tomana, bohužel pro Vlky s oběma si poradil v první třetině stoprocentní Baldík v brance hostí.

Druhou třetinu začali aktivněji hosté a byli odměněni dvěma góly v rozmezí 33 vteřin 23. minuty. Nejprve se prosadil Ertel 1:2 a hned vzápětí, po dalším úniku, se mezi betony Golasowského trefil Martinčík. V polovině utkání se konečně dočkali i domácí diváci. Malyjurek se ještě z úniku neprosadil, ale u mantinelu vybojoval puk Putniorz a nahrál na modrou Cháňovi. Jeho střelu ještě Baldík betonem zastavil, proti dorážce osamoceného Foltýna už ale byl bezmocný 1:3. Ihned po vhazování byl vyloučen domácí Chomič, ale i ve čtyřech dokázali Vlci vstřelit branku. Horák i v oslabení dojížděl až před branku soupeře a po Šmídově střele se dostal k pohotové dorážce 2:3. Bohužel hosté dokázali opět odskočit na rozdíl dvou branek, protože ještě v téže přesilovce se trefil obránce Bolek 2:4. To už ale Vlci získali větší jistotu a hráli aktivněji. Ve 34 minutě uzavřeli hosty v jejich obranném pásmu a po břevnu Šmída se ke střele od modré opět dostal Cháňa a tentokrát jeho střelu tečoval před brankou clonící Toman 3:4. Do konce třetiny ještě měli Vlci šanci vyrovnat, když jim hosté nabídli minutu a půl trvající přesilovku 5 na 3, ale v ní si domácí žádnou výraznější šanci nevypracovali.

Ve třetí třetině se diváci dočkali gólu až v 50. minutě a vstřelil jej domácí Malyjurek 4:4. který se nejlépe zorientoval před brankou, kde našel odražený puk a zametl jej do sítě. Obrat se domácím povedl v 52. minutě když si v přesilové hře Šmídovu přihrávku před branku srazil za vlastního gólmana hostující Novák 5:4. Jenže poslední slovo a vlastně hned dvě měli hosté.  Nejprve se v přesilovce 5 na 3 strefil Štěpjak a v následující přesilovce 5 na 4 vstřelil vítěznou branku v 56. minutě Mičulka.  I přes prohru však domácí diváci odměnili Vlky potleskem, protože se jednalo o jedno z nejlepších utkání, které svému publiku předvedli.

Vyloučení:10:6,

Využití:1:3

V oslabení:1:0

Střely: 37:54

Góly:30. Malyjurek (Cháňa); 31. Horák (Šmíd); 34. Foltýn (Cháňa, Putniorz); 52. Šmíd – 11. Kameníček (Ertel, Sluštík); 23. Ertel (Tomášek); 23. Martinčík (Mičulka); 32. Bolek (Martinčík, Čáň); 55. Štěpjak (Novák); 56. Mičulka (Sluštík, Novák)