HC Wolves – HC Bohumín 5:4 (2:2, 2:2, 1:0)

Bohumín přijel na led Vlků v pozici druhého nejlepšího týmu soutěže a hned od začátku zápasu se snažil tuto pozici potvrdit. Už ve 2. minutě prostřelil Kamila Pavlíčka v brance domácích Jakub Gelnar(0:1). Vlci se však nenechali rozhodit rychlou brankou a hned minutu na to se před brankářem hostí Šrámkem objevil Malyjurek, bohužel puk poslal vysoko do ochranné sítě. Hosté mohli zvýšit v
7. minutě, ale Gelnar v úniku nedokázal překonat Pavlíčka. A tak v 11. minutě namířil svou střelu do pravého horního rohu branky Radek Nevelöš a trefil přesně. Stav 1:1. Probíhala 16. minuta a Jan Šmíd svým důrazem dokázal v přesilové hře dotlačit puk do bohumínské sítě a zvýšit skóre domácích na 2:1. Toto vedení ale Vlci nedokázali do konce třetiny udržet, protože i Bohumín využil přesilovku a ve 20. minutě Mikšan, střelou nad pravý beton Pavlíčka, srovnal na 2:2.

Druhá třetina začala šancí domácích, když ve 24. minutě, hned po vhazování, střílel Foltýn, ale hostující Šrámek bleskovou lapačkou puk zachytil. Do vedení se znovu dostali hosté ve 28. minutě Ondřej Plhoň v pádu vystřelil a puk zapadl přesně pod horní tyč branky (2:3). Vedení vydrželo hostům něco málo přes minutu, Šmíd si vyvezl puk z rohu a vystřelil nad levé rameno bohumínského gólmana (3:3). A za další minutu už vedli domácí, protože sedm vteřin po vyloučení domácího Chomiče ujel Šmíd všem obráncům a jeho střela z kruhu zamířila přesně k levé tyči. Šmíd tak už po druhé v sezóně vstřelil hattrick a Vlci vedli 4:3. Bohumínští dokázali srovnat ještě v této přesilové hře. Střelu Patrika Goly od modré si do vlastní sítě srazil Jan Putniorz, a tak bylo skóre po dvou třetinách 4:4.

Ve třetí třetině se rozhodlo o osudu zápasu ve 43 minutě. Domácí kapitán Marek Altera ujel po levém křídle, jeho střelu dokázal Šrámek jen vyrazit před sebe a dojíždějící Petr Malíř měl už jen za úkol trefit prázdnou branku, což se mu povedlo 5:4. V 53 minutě mohl navýšit vedení Vlků opět Šmíd, ale tentokrát jeho střela jen rozezvučela tyč za Šrámkovými zády. Hosté pak ještě několikrát prověřili Kamila Pavlíčka, ale ten již veškeré šance hostí pokryl a ani ne minutu a půl trvající hra bez brankáře už na výsledku nic nezměnila.
Vlci tak dokázali vyhrát i druhé utkání v novém roce a v sobotu už je čeká cesta do Rožnova pod Radhoštěm, kde se budou snažit získat další body.

Vyloučení:7:4
Využití:1:3
V oslabení: 1:0
Střely: 40:34
Góly:12. Nevelöš (Malyjurek); 16. Šmíd (Kurzok); 29. Šmíd; 30. Šmíd; 43. Malíř (Altera) – 2. Gelnar (Čahoj); 20. Mikšan (Ivan, Čahoj); 28. Plhoň (Kopún); 31. Gola (Javín, Mikšan)