HC Rožnov pod Radhoštěm – HC Wolves 3:5 (1:2; 1:3; 1:0)

V sobotu 14. ledna se Vlci naposledy v této sezóně potkali s hokejisty Rožnova pod Pradědem.

Zápas dvou týmů z dolní části tabulky provázela od začátku nervozita v souhře i zakončení. I přesto se diváci dočkali v první třetině tří branek. Ve 13. minutě si do střelecké pozice vyjel zpoza branky nejlepší střelec Vlků – Šmíd. Místo očekávané střely však přesnou přihrávkou našel Tomáše Foltyna a pro toho už nebyl problém vstřelit první branku zápasu na 0:1. O minutu později už vedli Vlci 0:2, protože Petr Malíř dokázal využít přihrávku, kterou mu poslal Altera. V 17. minutě však Český Těšín chyboval v obraně a střela domácího Kroupy propadla Pavlíčkovi do sítě. 1:2.

Ve druhé třetině se nervozita obou týmů projevila na obsazenosti trestné lavice. V této třetině rozhodčí udělil celkem deset menších trestů. Ale našlo se místo i na góly. Ve 26. minutě domácí, ve snaze vyhodit puk, trefili Daniela Smuže, ten se dokázal zorientovat a i když byl faulován, zamířil přesně mezi betony Lukáše Mizery (1:3).Hosté si začali navyšovat náskok. Jan Ovčaří využil ve 32. minutě přesilovku, když si sjel před branku, kde jej našel Jan Putniorz(1:4).  A další přesnou trefu přidal Václav Chomič, kterého do brejku poslal svou druhou asistencí v zápase Šmíd. Chomič nezaváhal a výborně provedeným bekhendovým blafákem zvýšil ve 34. minutě už na 1:5. Jednu přesilovou hru využili i domácí zásluhou Filipa Vyvíjala a ve 37. minutě snížili na 2:5.

Hned od začátku třetí třetiny měli domácí k dispozici přesilovku 5 na 3, kterou jim umožnili hosté svým pozdním nástupem ze šatny. Vlci však v čele s Kamilem Pavlíčkem dokázali přesilovku ubránit a domácím začal čas na srovnání kvapem utíkat. V 51. minutě vykřesal jiskřičku naděje pro Rožnov Tomáš Holý, který ze středního pásma nahodil puk na hostujícího gólmana. Puk před Pavlíčkem poskočil po ledu a zastavil se až v síti překvapeného brankáře. Žádná další střela už si za záda gólmanů cestu nenašla, přesto se hráči Rožnova ještě pokusili o hru bez brankáře. V ní měl největší šanci zpečetit vítězství Vlků brankář Pavlíček, ale puk, který poslal přes celé kluziště, asi o třicet centimetrů minul prázdnou branku. To už ale nemohlo nic změnit na oslavě třetího vítězství Vlčí smečky v řadě od začátku roku.

Vyloučení:7:10

Využití:1:1

Střely: 28:35

Góly:17. Kroupa (Vyvíjal); 37. Vyvíjal (Babiš, Švrček); 52. Holý (Dostál) – 13. Foltyn (Šmíd, Putniorz); 14. Malíř (Altera); 26. Smuž; 32. Ovčaří (Putniorz, Niedoba); 34. Chomič (Šmíd, Ovčaří)