HC Bohumín – HC Wolves 7:6 P (4:1, 1:5, 1:0, 1:0)

Zápas, který se odehrál na ledě Bohumína byl díky velkému počtu gólů atraktivní pro diváky, ale noční můrou pro oba trenéry.Gólová přehlídka začala už ve druhé minutě, když při přesilové hře Jan Šmíd poslal zpoza branky přihrávku na Jana Ovčařího a ten dokázal z brankoviště prostřelit domácího gólmana Šrámka na 0:1. Výborný začátek bohužel Vlci nedokázali přetavit v klidný průběh první třetiny. Bohumín začal častěji střílet a srovnání se dočkal ve 12. minutě. Marek Kopún si najel před branku a bezpečně se trefil k bližší tyči Ondry Horvátha. Stav: 1:1. Za necelé dvě minuty už domácí vedli. David Mikšan vzal puk, objel s ním branku a přihrál Marku Ivanovi a ten vstřelil svůj první gól v tomto utkání 2:1. Druhou branku přidal vedoucí muž kanadského bodování v 16. minutě a prudkou ranou nad Horváthovo rameno zvýšil na 3:1. Poslední branky v první třetině dosáhl Bohumín v 19. minutě po rychlé střele zápěstím, kterou do pravého horního rohu umístil Jakub Gelnar a uzavřel tak skóre v první třetině na 4:1.

Do druhé třetiny tedy nastupovali domácí s tříbrankovým náskokem, ale Vlci už několikrát dokázali, že prostřední část zápasu patří k jejich nejlepším a tento zápas to jen potvrdil. Hned po 52 vteřinách se do rychlostního souboje o volný puk dostali těšínský Michal Toman a domácí brankář. Šrámek měl k puku blíže, ale při rozehrávce se trefil přesně do přijíždějícího Tomana a ten už měl velmi snadnou práci trefit odkrytou branku (4:2). Ve 27. minutě zachytil dlouhou přihrávku domácích Jan Ovčaří, zavezl puk do útočné třetiny a přestože měl kolem sebe tři své spoluhráče, rozhodl se zakončit sám a jeho rozhodnutí bylo správné, stejně jako jeho střela přesná. 4:3. Dalším z Vlků, který promluvil do skóre druhé třetiny, byl nejlepší bodovač v jejich dresu Jan Šmíd. Nejprve ve 29. minutě si za vlastní brankou vzal puk, bez problémů projel celým kluzištěm a z mezikruží trefil přesně k tyčce 4:4. A aby toho nebylo pro domácí málo, za další dvě minuty už Vlci vedli. Ovčaří poslal dlouho přihrávku až na útočnou modrou na Šmída, ten zavezl puk před branku, ale v obležení dvou obránců zvolil místo střely přihrávku za sebe, kde projížděl Tomáš Foltýn a ten dokázal prostřelit Šrámka a zvýšil pro hostyna 4:5. Po tomto gólu se i domácí rozpoměli, proč hrají hokej a po střílené přihrávce Javína a přisunutí puku od Tomáše Krále dovršil Marek Ivan svůj další hattrick- 5:5. Vlci, ale znovu dokázali kousnout a necelou minutu po vyrovnání jel na osamělého obránce Jan Šmíd. Prudkým zaseknutím přesvědčil obránce i gólmana, že bude střílet, místo toho ale poslal puk najíždějícímu Tomanovi a ten střílel do poloprázdné branky 5:6.

Třetí třetina měla jednoho hlavního hrdinu a ten se jmenoval Ondřej Horváth. Těšínský gólman čelil v této třetině 25 střelám, ale za svá záda pustil jen souhru Javína, Ivana a zakončujícího Gelnara ze 48. minuty při přesilovce pět na tři (6:6). S ostatními střelami si poradil a pomohl tak ubránit i další oslabení o dva hráče. Dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny už většina domácích hráčů i fanoušku jásala, ale Horváth puk, který již klouzal do branky, dokázal skokem chytit a zápas se musel prodlužovat.

Prodloužení začínali Vlci přesilovkou, která začala ve třetí třetině. Bohužel ji nedokázali využít naopak po naskočení z trestné lavice se do brejku dostal Bača. Zabránit v zakončení se mu pokusil vracející se Petr Malíř, ale svou rybičkou nezasáhl puk a rozhodčí nařídil trestné střílení. To Bača nekompromisně proměnil a přisoudil druhý bod domácím.

Je velmi pravděpodobné, že v blížícím se prvním kole play off na sebe narazí právě tyto dva týmy a tak se mohou fanoušci těšit na další zajímavé zápasy.

HC Bohumín – HC Wolves 7:6P (4:1, 1:5, 1:0, 1:0)

Vyloučení:4:9 V čase 60:43 nařízeno TS pro Bohumín